Service Pack 3 miesza coś w połączeniach?


(walker123) #1

Mam internet radiowy...

I zawsze od 00:00 do 12:00 miałem ponad 1000kbps, teraz w nocy mam 512 jak w dzień.

Czy to wina Service Packa 3? Źle skonfigurowane... Czy administrator zmienił pakiety?


(Kolmar) #2

To nie wina SP3, administracja sieci zmieniła przepustowość Twego łącza. Też tak miałem kiedyś, że w nocy ściąg miałem oszałamiający, ale już tak nie jest, wszystko co dobre kiedyś skończyć się musi :frowning: .


(Łukasz14) #3

No właśnie bym się spierał...

Kumpel 2 piętra niżej ma prędkość 650kb/s w nocy (ja też miałem przy SP2), a teraz mam ciągle 140kb/s tak jak w dzień...


(Kolmar) #4

Łukasz14 , to się spieraj, ja opisałem fakt jaki miał w moim przypadku miejsce. A swoją drogą ludzie w blokach zazwyczaj nie mają radiówki.


(Łukasz14) #5

rokko , nie, nie mam radiówki mam kabel :slight_smile: ale kumpel ma od tego samego dostawcy i ma XP z SP2 i leci mu 650 kb/s wieczorem mi też tak leciało jak miałem SP2, a teraz mam SP3 i leci mi tak jak w dzień... Pytałem sie mojego dostawcy czy czasami nie zmienił pakietów, a on powiedział, że nie...


(Cosik Ktosik) #6

Może to usługa inteligentnego transferu w tle (BITS) coś miesza.


(Kolmar) #7

Nie sądze cosik_ktosik , aby to miało duży wpływ na ogólną wydajność sieci WiFi. Spadek zaobserwujesz jedynie podczas pobierania aktualizacji z wyłączoną usługą BITS.


(Cosik Ktosik) #8

Takie są założenia, ale co innego, z nowości sp3, może blokować łącze? Z drugiej strony, można wywalić SP3 i zobaczyć, jak łącze będzie chodziło.


(system) #9

SP3 jak i wiele aktualizacji z Windows Update ogranicza limit połączeń i tu chyba tkwi Twój problem.

Zaś lekarstwem jest np. xp-AntiSpy.


(Kolmar) #10

Ja na temat tego SP3 nie będe się już wypowiadać bo to jest totalna pomyłka, gdyby nie te poprawki zabezpieczeń to bym wcale tego sp nie instalował, szkoda, że Autopatchera nie ma, a niestety WinSpatcher jest tylko dla wersji polskiej :frowning: .


(walker123) #11

Chamstwo... :?

Ale wiele rzeczy mi działa lepiej na SP3 :wink:

Tylko coś ten net nie tego.


(Kolmar) #12

Wystarczy przelecieć fora, aby zobaczyć jak duży odsetek ludzi ma z nim problem. Ja naszczęście nie mam, ale mojego zdania nie zmienię.

Co do internetu, to czy tak Tobie ciężko zadzwonić do dostawcy internetu i się spytać.


(walker123) #13

No i bęc :stuck_out_tongue: Temat do zamknięcia.