Servis Pack 3 - Zniszczenie Windowsa XP

Witam.

Jak instaluję Servis Pack 3 i robie restart komputera to mi zmienia wszystko niszczy styl i tp i td zrobiłem przywracanie systemu i jest narazie Ok…

Dla czego i jak moge tego uniknąć przy 2 prubie instalacji… ??

Najlepszą metodą na uniknięcie problemów z instalacją SP jest jego integracja z płytą instalacyjną i zainstalowanie systemu od nowa.

Za bardzo mi właśnie to nie odpowiada :frowning:

Znasz Inny sposób ?? bardzo mi to potrzebne…

masz jakiś styl xp ? a nie chcesz kłopotów z SP3? to go wywal (ten styl) :stuck_out_tongue:

EDIT

oczywiście mam na myśli dodatkowy styl xp(nieoryginalny)

W Windowsie mam wbudowany styl coś jak vista :slight_smile:

Innych nie ma niż instalacja z płyty z zintegrowanym SP,czy instalacja SP na zainstalowanym już systemie.Ewentualnie możesz jeszcze zintegrować SP3 z płytą XP,uruchomić płytę pod Windowsem i uaktualnić system.

Czy używasz jakiś dodatkowych stylów niż oryginalnych z Windowsa?A inne problemy to jakie?Napisz coś więcej,nikt nie siedzi u Ciebie przed komputerem i nie widzi co się dokładnie dzieje.

:szukaj:

viewtopic.php?f=13t=246926

Na zainstalowanym SP3 wgraj ten patch uxtheme i styl zacznie działać…

Zmienił mi sie styl zmieniłem go na zaawansowanyt styl XP

Tak po za tym to chyba nic… tylko style dodatkowe mi dosłownie skasowało…

Twój problem rozumiem tak: masz XP SP2+ jakiś styl XP dodatkowy nie Windowsa; chcesz zainstalować SP3 i masz kłopot z tym nie Windowsowskim stylem. Ja bym wywalił ten nie Windowsowski styl, zainstalował SP3 i dopiero potem kombinował z nowym stylem.

instaluj sp3

pozniej zainstaluj to:

http://www.softpedia.com/get/System/OS- … cher.shtml

reboot

i powinno być tak samo - czyli wszystko ok ze stylem

Że co? To co napisałem w 100% dotyczy wyłącznie XP… Co to ma wspólnego z Vistą? Wiem, że masz XP, bo do Visty nie ma SP3.

Tyle że to trochę niebezpieczne. U mnie na SP3 działało elegancko a u mojego kolegi który miał też SP3 ten sh*t spowodował ciągłę błędy explorera i zawiecha kompa.

Pomogło w trybie awaryjnym przywrócenie oryginalnych plików.

Najlepsza opcja ? Zainstalowanie Ashampoo WinOptimizer lub TuneUP. Tam są takie specjalne opcje które pozwalają na użycie niestandardowych stylów XP. I to zupełnie bezpiecznie !

hmmm pierwsze słyszę

ewentualnie wrzucę tego patcha, którego ja uzywam (i kilka innych osób) i nie ma z nim problemów

Też o tym nie wiedziałem ale faktycznie - niektóre configuracje mają takie “jazdy”. I szczerze powiedziawszy nie wiem od czego zależy.

U mnie nic się nie dzieje - mam fajną skórkę Windowsa 7 i gra :slight_smile:

Masz problem z SP3 bo poprostu żle instalujesz ten dodatek a jak ktoś Ci dobrze radzi: zintegruj sp3 z posiadanym Windowsem, to Ty mówisz, że to Cię nie interesuje i narzekasz a to właśnie jest jeden ze sposobów prawidłowej instalacji sp3. Drugi sposób to taki jak wiele razy czytałem w necie i co zresztą zastosowałem u siebie: najlepiej instalować sp3 na czystym systemie zaraz po jego instalacji.

A skoro tak bardzo zależy Ci na vistopodobnym xp to polecam Ci nakładkę VistaMizer(bodaj najmniej konfliktowa) i lekturę tego:

http://www.searchengines.pl/Transformac … 91642.html

Pozdrawiam.

To już lepiej niech zrobi to tak jak wcześniej. Awaria systemu objawia się tylko zmianą stylu, czyli to żadna awaria. Wystarczy użyć podanego wyżej uxtheme patchera odpowiedniego dla Service Packa 3 i wszystko będzie jak dawniej. Nie mieszajmy już do tego pakietów transformujących, które są bardzo niebezpieczne dla systemu.

Ależ tu nie chodzi o żadne mieszanie z pakietami transformującymi w tle: lektura w tym temacie napewno każdemu się przyda, ponieważ tego typu patchery na xp, jak gęsto słychać na różnych forach(oj google wiele powiedzą w tym temacie), więcej sprawiają problemu niż pożytku. XP to XP, Visty-Linuxa czy Maca z niego nie zrobisz, upiększyć go specjalnie nie upiększysz…źle znosi te wynalazki i tyle. Niech człowiek zapozna się nieco dogłębniej z tematem i podejmie świadomą decyzję. Nie będzie potem pisał, że skądinąd potrzebna łata sp3, tak strasznie rozwala mu system. To nie łata rozwala mu sytem, tylko patch, który był-jest i będzie problemem. Jaki by on nie był.Tyle w temacie.

Pozdrawiam.