Serwer CS 1.6 z routerem na wewnętrznym IP

Witam

Wczoraj postawiłem serwer do CS 1.6 na HLDS z przekierowanymi portami. Jednak gdy dziś uruchomiłem serwer to nikt oprócz mnie nie mógł wejść. No ale pomyślałem że na hamiachi postawię serwer. Uruchomiłem i znów ta sama akcja, ja mogę wbić a inni nie. Porty są non stop przekierowywane. Mój router to TP-Link TD-W8960N. Dlaczego wczoraj było wszystko OK a dziś już nie?

Z góry dziękuję za pomoc.

mati199537

Nie przekierowuj portów tylko postaw serwer w DMZ, zapewne twój router to umożliwia Dlaczego tak? Z dwóch prostych powodów:

    1. Bezpieczeństwo - serwer jest odseparowany od reszty LANu;

W DMZ podaj tylko adres IP wewnętrzny serwera, będzie dostępny dla całego świata pod IP publicznym, tak jak to by temu komputerowi przypisano publiczne IP, a nie prywatne i nie będziesz musiał przekierowywać portów.

Pozdrawiam!

w DMZ wpisac IP wewnętrzne komputera na którym bedzie stawiany serwer czy IP wewnętrzne tego komputera + port UDP?

IP wewnętrzne komputera, które najlepiej wcześniej sobie ustawić na sztywno w DHCP po to, aby wszystko zawsze było tak samo.

U mnie taki patent działa doskonale, szczególnie że mam w domu 3 urządzenia z WiFi. Ustawianie na sztywno IP gwarantuje, że IP komputera nie zostanie przydzielone np. telefonowi.