Serwer dedykowany - jakie łącze?

Witam, zamierzam postawić kilka serwerów dedykowanych na 3 komputerach dla użytku własnego. Tylko jak i jakie mam do nich łącze podłączyć żeby nie różniły się one w jakości od tych co mają firmy z serwerami dedykowanymi?

Żeby serwery chodziły dobrze potrzebujesz min 100mb/s łącze :>

Tak a świstak siedzi i zawija kabelki.

Po pierwsze najlepiej łącze symetryczne, lub z dużym uploadem.

Jeżeli będą to domowe serwerki z małym ruchem to UP 10 mb/s powinno starczyć, jeżeli więcej to może się łącze przydusić.

A skąd firmy oferujące dedyki biorą takie łącze? Do każdego pc po 100mb/s ?

Tak jak wyżej kolega napisał weź łącze symetryczne

Czyli zamów u dostawcy internet DSL. Bo standardowo jest ADSL czyli np. jak masz 1MB to wysyłanie=256b/s a odbieranie=1024kb/s

A przy DSL wysyłanie i odbieranie danych jest takie same np. 1024/1024kb/s

Myślę że nie będzie potrzebne łącze aż 100MB/s . Wystarczy wybrać z 25MB/s albo 50MB/s bo są już łatwo dostępne, tylko trzeba poprosić o DSL.

Tylko czy do każdego komputera będe musiał zamawiać 100mb ?

100mb? myślę że starczy na 3 kompy;p

Pisałem kiedyś z osobą która ma serwerownię, i za przyłączę 1 Gbit/s (i to nie jedno ale bodajże 100 sztuk) płaci miesięcznie 1600zł, i to wcale nie jest dużo. Na sztuke wychodzi 16zł ale to ma 1000Mbp/s , wiec moze to podzielić na 10 sztuk po 100mbp/s (i tak robi :D).

Czyli wychodzi 1,6zł za 100Mbp/s. No ale wiadomo że są też inne opłaty, jak prąd i nie tylko, do tego duże koszty usługi przyłącza.

On skorzystał z oferty Netii.

Tylko że za przyłącze musiał zapłacić coś sporo, koło 16 tysięcy, no i to było niedaleko węzła komunikacyjnego netii