Serwer DHCP nie widzi klientów


(gablot) #1

Witam! mam problem z serwerem DHCP na tym routerze http://www.allegro.pl/item1029951326_1029951326.html. Mam go połączonego z routerem WIFI przez port LAN. Router wifi to WAR-54GAT v2. Ustawienia jakie mam w powyższym sprzęcie są następujące: http://www.karolo.pl.pl/allegro/wifi.jpg. A problem jaki się pojawia to taki że router Adsl ma włączone dhcp i nie widzi klientów wifi routera WAR-54GAT v2, a właściwie czasem widzi ich adresy IP a czasem nie ma ich :frowning: jeśli chodzi o router WAR-54GAT v2 to wszystko oki jeśli ktoś jest połączony przez wifi to mogę to zobaczyć ale muszę się zalogować na WAR-54GAT v2. A ja chcę zrobić tak żeby mi pokazywał router Adsl wszystkich klientów bo przecież serwer dhcp który przydziela adresy ip również przydziela je klientą wfi. Ale co jest nie tak to za bardzo nie wiem :frowning: ? I jeszcze mam jedno pytanko jak w takim razie mam ustawić port WAN ( WAN Interface Setup) skoro i tak z niego nie korzystam?


(Filip Hh) #2

Moim zdaniem problem polega na tym, że w ustawieniach routera z wifi masz ustawiony adres lan z tej samej puli co w routerze adsl(czyli w twoim przypadku 192.168.1.2 na np.: 192.168.0.2).

Tylko pamiętaj, że jeżeli to zmienisz to żeby się później się zalogować na tym routerze musisz w ustawieniach tcp/ip4 ręcznie wpisać adres ip z puli ustawionej wcześniej( w tym przypadku np któryś z tych.:192.168.0.3 do 224)

A co do wan to co by tam nie było wpisane a router wifi masz podłączony przez port lan to nie będzie to miało żadnego wpływu na działanie routera.


(gablot) #3

no niestety nie pomogło :frowning: co prawda laptopa wykrywa ale go praktycznie zawsze wykrywało... miałem jeszcze kompa z wifi połączonego to nawet na wszelki wypadek zrobiłem restart ale nic nie pomogło DHCP nie widzi :frowning:

Znalazłem jednak coś w panelu routera ADSL a mianowicie zakładkę Learned MAC Table i tam rzeczywiście widzę wszystkich połączonych ale po MAC-u karty sieciowej to dlaczego niema w DHCP clients ? oto screen: http://www.karolo.pl.pl/allegro/wifi2.jpg


(Monczkin) #4

gablot , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978