Serwer do Counter Strike czy komputer da radę

Witam !

Zamierzam postawić serwer do CS. Czy laptop o następujących parametrach da sobie radę z 10-20 graczami ?:

i7 M620 (2 rdzenie 2.67 GHz)

4 GB RAM

Dysk SSD

Internet UPC 60 Mb/s

Nigdy tego nie robiłem, stąd pytanie: czy będzie się dało z tego laptopa korzystać normalnie (nie w czasie gry oczywiście tylko później - grał będę w tym czasie na innym kompie też podłączonym do tego serwera) czy musi on być już “tylko” serwerem :slight_smile: i na jakiej dystrybucji Linuksa postawić najlepiej serwer ? Czy będę po skończeniu grania mógł przelogować się na Windows i normalnie korzystać z laptopa ? Pytania głupie ale tak jak pisałem nigdy tego nie robiłem i chciałbym wiedzieć. Dzięki za odpowiedzi.

Nie potrzebujesz nawet żadnej dystrybucji linuxa - istnieje binarka HLDS Update Tool dla Windows.

Warunkiem koniecznym jest zaś posiadanie zewnętrznego IP gwarantowanego przez operatora - nie wiem jak to wygląda w przypadku UPC.

U siebie na 4-rdzeniowym Phenomie 955BE byłem w stanie dźwignąć 24 osoby (serwer Team Fortress 2, odpalony jako osobna aplikacja) bez jakichkolwiek zacięć, mając uruchomioną grę równocześnie i grając na tym samym serwerze.

Na wszelki wypadek podaj parametry komputera na którym zamierzasz grać - może laptop nie będzie nawet potrzebny :slight_smile:

Możesz spokojnie na nim pograć w czasie stawiania gry. CS nie jest wymagającą grą :stuck_out_tongue:

Dzięki za odpowiedzi :wink: chciałem właśnie postawić go na Linuksie, żeby się trochę na nim pobawić jak to wygląda itd. a że mam drugiego kompa to tamten by pełnił w tym czasie rolę wyłącznie serwera :wink: (no bo jak Linuks to na nim nie pogram w tym samym czasie)

Kto ci powiedział, że nie pograsz ?

Na Linuksie pogram w Counter Strike ?

Pograsz przez Wine, ale niedługo pewnie linuksiarze doczekają się natywnych wydań Source i Global Offensive. :wink: