Serwer do użytku domowego i nie tylko

Witam,

Myślę nad zakupem jakiegoś vps.

Chodzi mi o postawienie jego w domu lub wykupić u jakiegoś hostingodawcy.

Służyłby on jako dysk dla całej rodziny, możliwość serwera multimediów( oglądanie filmów np na ps3 laptopie na raz). Mógłby służyć np jako pobieranie z torrentów itp.

Ewentualnie jakiś serwer minecraft 5 slotów. Jakieś strony www.

Chodzi mi ogólnie o to aby połączyć wszystkie komputery przez niego.

Abym będąc gdzieś daleko od domu miałbym dostęp do filmów , moich dokumentów itp.

Jeśli znacie jakieś możliwości które można czerpać z takiego serwera proszę napisać.

Czy wszystkie funkcję które chciałbym są możliwe na takim serwerze?

Jeżeli tak jakie parametry serwera polecacie, hosting ?

Co o tym myślicie?

Poszukaj gdzieś terminali i dysku do niego, reszta to już pobrać z internetu jakiegoś Linuxa i skonfigurować do pracy. Dodatkowo zew IP i już ma się dostęp do danych z każdego miejsca. Używam terminala jako domowego serwera, ale nie do oglądania filmów, ale jako szybka wymiana danych. Ma chyba 600 MHz + 512 Mb RAM + dysk 120 Gb. Sprawuje się bardzo dobrze na Debianie.

A może NAS zamiast serwera?

NAS - Qnap, albo Celvin Fujitsu.

Może po prostu wykup jakąś usługę cloud computing. Jeśli chcesz coś wysyłać na VPS bierz pod uwagę jaki masz upload.

Chodzi mi o wykupienie np z Webh.pl

Dodane 09.09.2012 (N) 11:22

A jakbym kupił coś takiego:

http://allegro.pl/hit-ibm-x336-3-0ghz-e … 88472.html

Sprzęt:

CPU: 1x Intel Xeon 3,0 GHZ 64 BIT

RAM: 2 GB(oryginalny IBM - możliwość rozszerzenia)

HDD:2x 36GB SCSI u320

Napędy:DVD

Kontroler RAID: 0,1

Zasilacz: 1x 585W

Złącza:

2x LAN: 10/100/1000

PCI

VGA/PS2

Tylko gdzie to wsadzić w domu?

I czy łącze download 18mbit a upload 5 mbit wystarczą?

I gdzie ten serwer wsadzić ? Zmontować jakąś szafę czy co?

Zależy do czego, jeśli serwer ma być wykorzystywany tylko w LANie, to będziesz miał do 1Gb/s w obie strony, zakładając, że w komputerach masz karty Gigabit Ethernet, jeśli masz karty Fast Ethernet, to osiągniesz do 100Mb/s w obie strony. Jeśli chcesz upubliczniać serwer to na hosting WWW powinno Ci wystarczyć, zakładając niewielką liczbę odwiedzających.

Szafę możesz zamontować, dla wygody lub w celu zabezpieczenia przed fizycznym dostępem. Jeśli kupisz szafę, proponuję wszystkie urządzenia sieciowe tam umieścić, tj. router czy przełącznik i od tej szafy ciągnąć kable.