Serwer FTP limit wielkości pliku?

Cześć zrobiłem na komputerze stacjonarnym, serwer FTP za pomocą CesarFTP, udostępniłem katalog, łącząc się total commanderem czy free comanderem widać katalog, pliki można przesyłać, ale problem pojawia się przy plikach większych niż 1GB, wyskakuje błąd i przerywa pobieranie. O co chodzi?

Według mojej wiedzy cesar nie ogranicza wierlkości plików.

pzdr

Hej,

Zgadza się. Bardziej skierowałbym uwagę na wykorzystanie zasobów przez serwer FTP - wysyłanie bądź odbieranie plików przez FTP’a powoduje bardzo duże zużycie pamięci RAM. Być może problem leży w zbyt małej ilości dostępnej pamięci RAM komputera stacjonarnego. Sprawdź jakie jest to wykorzystanie w czasie przesyłania plików,

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem dopiero dzisiaj, i użycie pamięci w ogóle się nie zwiększa.

Hej,

Ale sprawdzałeś na komputerze, na którym postawiony jest serwer FTP? Bo we wszystkich testowanych przypadkach na moich kompach zużycie pamięci rosło - czasami dość diametralnie. :slight_smile:

:arrow: Jaka wersja programu?

:arrow: Czy problem pojawia się tylko przy ściąganiu plików czy także przy ich wysyłaniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wysyłania nie sprawdzałem, wersja bodajże 0.99. Sprawdzałem użycie pamięci i na stacjonarnym (który służy za serwer) i na lapku (klient), nigdzie nie idzie w górę.

Zauważyłem takie coś, np folder z muzyką około 5GB idzie ok, a obraz płyty już nie. Znalazłem takie częściowe rozwiązanie, że po prostu dzielę sobie pliki i ściągam w częściach, a potem łączę z powrotem w całość i to rozwiązanie się sprawdza.

Hej,

Wersja 0,99g to najnowsza z dostępnych wersji.

No tak - bo w jednym jest dużo małych plików, a w drugim tylko jeden, choć zdecydowanie większy.

:arrow: A może problem powoduje firewall - jakiego używasz? Masz w nim ustawione, by pomijał komunikację lokalną bądź określone protokoły?

No tak - niestety nieco bardziej czasochłonne. W końcu trzeba podzielić ten pliczek.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm… mam tylko firewalla z windowsa, i na obu komputerach antywirusa AVG free edition.

Hej,

:arrow: A konfigurowałeś go w jakiś specyficzny sposób czy działa na ustawieniach domyślnych?

:arrow: Próbowałeś działania serwera FTP po wyłączeniu firewalla?

:arrow: Czy w czasie ściągania plików z serwera FTP widać działanie oprogramowania AVG?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Firewall działa standardowo nic nie zmieniałem.

Nie próbowałem.

Nie widać aby antywirus w tym czasie sprawdzał pobierane pliki.

Hej,

Może warto byłoby sprawdzić? Być może w tym jest wina takiego dziwnego zachowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus