Serwer FTP poprzez ruter

nie mam publicznego ip ale wiem ze mozna jakos postawic serwer ftp tylko nie wiem jak przekierowac porty mam ruter Edimax br-6104 (chyba taki model )i nie wiem jak przekierowac porty zmienilem w ustawieniach ,port forwarding - takie cos ip:192.168.2.100 (moj wewn. ip ) port 21 udp + tpc’’

ale jak postawilem serwer i probowalem sie laczyc od kolesia (z innego ip ) to nie chcial sie polaczyc . moze wiecie jak to zrobic albo jest gdzies jakis FAQ na ten temat.z gory THX

http://www.portforward.com/edimax/BR-6104P.htm na tą stronkę zobacz.

lol wszystko po anglikanskiemu :stuck_out_tongue: tak samo mialem ustawione ale i tak nie moglem sie polaczyc z serwerem wiec jezeli ktos ma cos jeszcze niech dorzuci PLZ.

nic nie znalazłem po polsku ale może przetłumacze ci kilka podstron które są zamieszczone w linku podanym przez Krzyśka21

What is Port Forwarding?

Jest kilka pojęć, które potrzebujesz wiedzieć zanim możesz zrozumieć przesyłanie danych portu. Będę robił para obszerne stwierdzenia, które prawie zawsze są prawdziwy. Ponieważ prostota pozwala założyć, że oni są prawdziwi dla teraz.

1.) Każde urządzenie na internecie ma przynajmniej jeden adres ip. Adres IP jest numerem, który jest użyty, by zidentyfikować urządzenie. Aby uzyskać więcej informacji na ip adresy odnoszą się do naszego Co jest stroną Adresu IP.

2.) Każdy adres IP jest dzielony w górę do wielu portów. Kiedy jeden komputer wysyła dane do innego komputera, to wysyła to z portu na adresie ip do portu na adresie ip. Aby uzyskać więcej informacji na portach odnoszą się do naszego Co jest Portową stroną.

3.) port może tylko zostać użyty do jednego programu jednocześnie.

Teraz, że mamy, że te ogólne pojęcia są nie po drodze pozwolone nas mówią o NAT. NAT jest akronimem dla Tłumaczenia adresu sieciowego. NAT bierze adres ip i zasadniczo rozbija to do wielu adresów ip.

Tutaj zewnętrzny adres ip jest włamać się do dwóch wewnętrznych adresów ip. Pierwszy adres ip “IP Address1” jest bramą. Chwila “IP Address2” jest adresem ip pierwszego komputera. Weź notatkę, że urządzenie trasujące ma dwa adresy ip. To ma zewnętrzny adres ip i wewnętrzny adres ip, który służy jako bramę dla każdego komputera na sieci.

Usprawiedliw mój szorstki rysunek. Komputery na wewnętrznej sieci tylko “widzą” wewnętrzne adresy ip. Więc komputery na wewnętrznej sieci nie mogą wysłać danych bezpośrednio do komputera na zewnątrz sieci. Kiedy komputer na sieci chce wysłać dane do komputera na zewnątrz sieci, to wysyła dane do bramy. Zapamiętaj, że brama jest wewnętrznym adresem ip urządzenia trasującego. Urządzenie trasujące wtedy bierze te dane i wysyła to do komputera na internecie. Urządzenie trasujące wysyła dane z zewnętrznym adresem ip. Ta sama rzecz jest prawdziwa komputerów na internecie. Komputer na zewnątrz sieci " nie widzi" komputera wewnętrznego sieci. Oni tylko “widzą” i wysyłają dane do zewnętrznego adresu ip urządzenia trasującego. Urządzenie trasujące musi wtedy zdecydować co, by zrobić z tymi danymi. Szczęśliwy dla nas NAT troszczy się o większość pracy dla nas. Są jakieś programy, że NAT nie został zaprojektowany, by pracować z, te są programy, które potrzebujemy, by ustawili port wysyłający dla. W porządku weź głęboki oddech! Jesteśmy włączeni do przesyłania danych portu.

Teraz, że rozumiesz ogólne pojęcia sieci, wyjaśniając, że przesyłanie danych portu jest łatwe. Kiedy komputer na internecie wysyła dane do zewnętrznego adresu ip urządzenia trasującego, urządzenie trasujące potrzebuje wiedzieć co zrobić z danymi. Port Wysyłający po prostu mówi urządzenie trasujące, które komputer na sieci lokalnej, by wysłać dane do. Kiedy masz, że portowe spedycyjne reguły umieściły, twoje urządzenie trasujące zdejmuje dane zewnętrznego adresu ip:numer portu i wysyła te dane do wewnętrznego adresu ip:numer portu . Port Wysyłający reguły jest utworzony na porcie. Więc reguła umieściła, ponieważ port 53 tylko będzie pracował dla portu 53.

Port może tylko zostać użyty do jednego programu jednocześnie! Pomyśl z jak to interacts reguły z NAT. Dobrze tylko dostałeś zewnętrzny adres ip na twoim urządzeniu trasującym. Kiedy komputer 1 używa portu 500, to używa portu 500 na tym jest wewnętrznym adresem ip. Jeżeli ustawiłeś port wysyłający regułę dla komputera 1 i portu 500, port zewnętrznego adresu ip 500 jest też w użyciu. Ten sposób, że możesz tylko użyć portu 500 na jednym komputerze na sieci jednocześnie. Używanie portu 500 na dwóch komputerach równocześnie naruszyłyby to reguła programu i twoje dane zostałyby wybrudzone. Urządzenia trasujące większości wymagają ciebie wyszczególnić wewnętrzny adres ip do przednich portów do, tylko dla tego powodu. Jakiś robi nie, tak być świadom tego. Port Wysyłający reguły tylko będzie pracował dla jednego komputera jednocześnie!

Dobrze spodziewam się, że to było jasne wystarczająco. Dać mi znać co myślisz o tym przewodniku przez używanie naszych komentarzy page.

What is Port Triggering?

Jeżeli nie przeczytałeś mój explaination przesyłania danych portu robi tak teraz. Możesz znaleźć to tutaj.

Port wywołujący jest naprawdę prosty raz wiesz jakie portowe przesyłanie danych jest. Port Wywołujący jest portowym przesyłaniem danych z dalej / poza witką dla portów, które były naprzód. To dalej / poza witką jest włączyć się albo poza przez dane płynące z schludniejszym portem. Schludniejszy port jest portem tylko jak jakiś inny. Co robi, że to jest specjalne jest, że kiedy strumienie danych z na tym schludniejszym porcie, urządzenie trasujące otwiera porty wyszczególnione jako napływanie portów. Przybywające porty działają tylko jak porty, które zostały wysłane kiedy schludniejszy port jest w użyciu. Kiedy schludniejszy port opuszcza bycie użytym, urządzenie trasujące czeka krótki czas i wtedy wyłącza przesyłanie danych przybywających portów.

Port Wywołujący jest niewiele więcej zabezpiecz niż przesyłanie danych portu, ponieważ przybywające porty są nie otworzyć cały czas. Oni są tylko otwarci kiedy program aktywnie używa schludniejszego portu. Kiedy to jest miłe, to jest też kłopotliwe. Co zdarza się kiedy próbujesz pobrać bardzo duży plik? Dobrze oprogramowanie masz port struktury wywołujący dla nie może wysłać danych z schludniejszym portem dalej. Jeżeli to robi nie twoje urządzenie trasujące zamyka przybywające porty i twoje pobieranie jest przerwane.

Inna rzecz , by zauważyć, jest, że najwięcej portu wywołujący struktury nie wymaga ciebie wejść wewnętrzny adres ip do naprzód przybywające porty do. Ten sposób, że jakiś komputer na sieci może użyć twojego portu wywołującego strukturę. Jeżeli dwa komputery spróbują użyć portu wywołującego strukturę równocześnie wpadniesz na problemy. Dane, które twój komputer próbuje wysłać albo przyjąć zagości staną się skorumpowane.

p.s

jak będziesz chciał żeym więcej ci przetłumaczył to pisz na pw.

jak ktos jeszcze ma cos do dodania niech pisze

Masz wemwnętrzne IP??

Chyba tak. Nie wiem, ale to może przeszkadza :confused:

ja wiem ze to przeszkadza aly chyba posta nie czytales dokladnie

no mam przydzielone przez router

Rysunki,ale masz pokazane co i jakie wartosci i gdzie powpisywac!

A masz zewnętrzne IP??

jesli tak to robisz w taki sposób:

Publick port Start;XX.21 publik port end XX22 private21

publik port start; YY publick port end: TT private YY

publikc port start: 21 publick port end 21 private 21

publick port start UU publick port end VV provate UU

** XX to twoje ip,początek

***YY to konkretny port który chcesz przekierować

**** TT to drugi port konkretny któy chcesz przekierować.

***** UU nastepny konkretny port jaki chcesz przekierowac

****** VV j/w

Starałem ,sie jak mogłem aby prosto było weytlumaczone. :lol:

Zajrzyj jeszcze raz na tą stronkę co ci podąłem.konkretnie to nie na tekst a na rysunki.

P.S; no to jestes sam sobie adminem,a ip mam wewnętrze i musisz miec równiez zewnętrzne,jakie to jest łacze internetowe dokładnie??

to jest dialog xDSL 1mb/s po prostu nie ma admina kupilismy router i tyle nikt nie mowi na siebie admin :smiley:

a ustawilem to tak w wirtual serwer dodalem takie cos:

private IP private port type public port

192.168.2.100 21 TCP 21

192.168.2.100 21 TCP 30

ale ani to ani to nie dziala

no to musisz miec zewnętrzne ip,to które podajesz,to jest twoje wewnętrzene LANowskie.

ale przeciez porty mozna przekierowac czytalem gdzies ze ludziska maja tak przekierowane porty na dialogu dsl a sam przekierowalem ale nie wiem czy dobrze

Popatrz pod ten link jeszcze,jest pokazane na rysunku ja zrobić forward pod FTP.

http://www.portforward.com/english/rout … 4P/FTP.htm

Jak to nie pomoże to robisz nie dokładnie . :?

mam tak ustawione ale nie wiem czy dziala moze ktos sproboje sie polaczyc ???