Serwer http/ftp dostępny z zewnątrz a osiedlowa sieć

(Xparanienormalnyx) #1

Sytuacja wygląda tak. Wkrótce wybieram się za granicę, a niezbyt mam jak zabrać ze sobą sporej ilości danych (obecnie brak laptopa i dysków zewnętrznych). Pomyślałem więc, że mógłbym sobie postawić serwery z hasłami dostępu i korzystać z danych kiedy będą mi potrzebne, skoro komp stacjonarny i tak tu zastaje. Problem w tym, że jest podłączony do internetu poprzez lokalnego usługodawcę za pośrednictwem osiedlowej sieci LAN, tak więc nie mam własnego, zewnętrznego IP. Kilka lat temu bawiłem się takimi pierdołami jak krasnal serv i wiem, że raczej jest to niemożliwe. A może jednak? Może istnieją jakieś programy, które mogłyby mi to umożliwić? Pomijając jakiekolwiek prośby o przekierowania portów itp, ta firma to shit, ale innej opcji nie było. A może coś na zasadzie pulpitu zdalnego? Tylko aby nie wymagało za każdym razem jakiegokolwiek potwierdzania połączenia na tym kompie - nie mam zamiaru rodziców uczyć takich rzeczy. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

(Latos 89) #2

Witam,

polecam

TeamViewer - dla użytku niekomercyjnego darmowy,

Po instalacji ustaw sobie jakieś stałe hasło w aplikacji.

Umożliwia kopiowanie danych, oczywiście zdalny pulpit itp.

Do klienta chyba jest wersja portable lub wystarczy uruchomić instalator i wybrać opcję uruchom zamiast instaluj.

(Xparanienormalnyx) #3

Byłem przekonany, że w nim trzeba coś potwierdzać, do tego losowe hasła, znajomi mi o tym wspominali a sam nie sprawdzałem. Czyli, jeśli ustawię predefiniowane hasło (na tym komputerze) to będę miał bezproblemowy dostęp do niego z tymże hasłem z innych komputerów, tak? Logując się z tą samą nazwą użytkownika? Dostęp nienadzorowany faktycznie będzie całkowicie nienadzworowany? Pytam, bo chcę się upewnić a obecnie sam nie sprawdzę.

(Latos 89) #4

logujesz się po ID, jeżeli hasło ustawisz na stałe to 0 problemu (mimo tego ustawienia zawsze generuje dodatkowo hasło losowe).

Korzystam z tego parę miesięcy i jestem bardzo zadowolony, 0 potwierdzeń. Jedynie po zakończonym połączeniu na komputerze serwer pojawia się komunikat - Dziękują za korzystanie z aplikacji i o możliwości zakupu wersji płatnej.

Korzystałem z VNC (real, ultra, itp), to jest najlepsze i nie zamula oraz zero przekierowań na portach, aby dodać do zapory.

By ustawić hasło wejdź: Dodatki ->Opcje -> Ogólne -> Uruchom TeamViewer z Windows spyta o hasło i tyle.