Serwer multimediów w domu za pomocą Raspberry Pi ze słabym r

Witam wszystkich.

Jestem zdecydowany na zakup Rpi lecz zastanawia mnie jedna rzecz.

Chce na nim postawić serwer Samby, jakieś dlna i zdalna drukarkę. Posiadam router Linksys wag-200g i z tego co wyczytałem ma on słaba prędkość przesyłu.

I teraz nie wiem czy jest sens stawiania takiego czegoś na tym routerze, lecz nie mam zamiaru kupować nowego i wpadłem na pomysł ale nie wiem czy jest on wykonalny.

Dałoby się zrobić coś takiego, ze rpi będzie podpięty kablem do routera alemserwer będzie miał dokupioną kartę wifi która ma przesył 170mb/s a z tego co wiem router ma 54. Mianowicie, da sie zrobić tak ze internet rozsyła router natomiast wszelkie pliki po sieci chodzą przez Raspberry?

Jeśli nie to jakie inne opcje proponujecie?

Wyczytałem ze można tez postawić router na rpi ale nie wiem jak to działałyby dokładnie.

Pozdrawiam.

Potrzebujesz na WiFi w WLAN więcej jak 54Mb/s? Jeśli nie masz przeszkód, to na standardzie g wyciągniesz spokojnie 2 - 3,5MB/s przesyłu. Ewentualnie połącz wszystkie urządzenia kablem.

I filmy bedą bez problemu chodzić na takiej prędkości?

Nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o filmy Full HD, to nie testowałem, więc Ci nie powiem. Tylko nie wiem co masz na myśli pod słowem “chodzić”, bo jeśli pobieranie, to nie ma żadnego problemu, jeśli odtwarzanie zdalne, to jak pisałem w pierwszych dwóch zdaniach.