Serwer na linux -ie kontrola podpietych komputerow

Siemka! !!

Stawiam właśnie serwer na LINUX Debian. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mam ustawić zasady grup na komputerach podłączonych do tego serwera (wszystkie komputery posiadają zainstalowany WIN XP PRO z SP2 ) tak abym miał pełną kontrole nad ich systemami z poziomu serwera a oni jedynie ta co im ustawiłem. Gdyż ustawiając oficialnie zasady grup na każdym komputerze ograniczam również konto admina . Nie chce go ograniczać . Chce ograniczyć jedynie konkretne konta użytkowników. Powiedziana mi ze rozwiązaniem jest serwer. Lecz jak mam to zrobić jeżeli serwer stoi na DEBIANIE.

POZDRO :smiley:

Chodzi Ci za pewne o podpięcie komputerów do domeny NT, poczytaj o SAMBIE, choć IMHO na dłuższa metę serwer powinieneś postawić na Windows 2003

http://www.wonder.pl/pub/debian/Maciej_ … Serwer.pdf

Potrzebowałbym szkielet według którego mam wypełnic plik smb.conf (ma on zawierać : udostępnianie plików oraz konfiguracje do serwera PDC.) w internecie jest tyle tego podane i każdy się czymś różni nie wiem który wybrać. Proszę o pomoc.

P.S Czy taki serwer można podpiąć pod dwa switche tak aby kontrolował dwie różne sieci LAN ?? (serwer ten mam dwie karty sieciowe) Gdyż zadano mi takie pytanie. Chodzi dokładnie o to ze np w pomieszczeniu są komputery i są dwa żródła internetu lecz obydwa dzielone przez dwa różne switche.

mniej więcej tak to ma wyglądać :

172413732b845607m.jpg

POZDRO :slight_smile: