Serwis płyty gł po raz 3ci-zwrot kasy?

Rzecznik miejscami ujął temat dosyć ogólnikowo ale w zasadzie wszystko chyba jasne - prawo nie daje w tej chwili klientowi możliwości wybrania bramki numer 3: zwrotu pieniędzy po x naprawach. Podobnie jest z terminem w jakim serwis ma naprawić/wymienić sprzęt - nie ma takiego terminu! Jest tylko termin 14 dni na USTOSUNKOWANIE się do żądania klienta, czyli uznanie bądź odrzucenie reklamacji. Jeśli serwis nie ustosunkuje się w ciągu 14 dni to zgodnie z prawem oznacza uznanie reklamacji ale wymiana/naprawa może potrwać dłużej.

Zdaję sobie sprawę, że Tobie i wielu innym takie zapisy się nie spodobają ale na szczęście wiele serwisów działa według własnych, wewnętrznych procedur starając się przeprowadzić procedurę reklamacyjną w jak najmniej uciążliwy sposób dla klienta np. wymieniając wadliwy sprzęt od ręki albo po zaledwie kilku dniach. Moja rada: pogadaj z serwisantem, wyjaśnij mu swoją sytuację, poproś o priorytetowe potraktowanie swojej reklamacji by maksymalnie skrócić czas wymiany płyty.

Mimo wszystko radziłbym jednak przyjrzeć się wnikliwie pozostałym komponentom komputera bo to bardzo mało prawdopodobne, by trzy razy pod rząd padała płyta główna.

:roll:

Pan ze sklepu odpowiedział na mojego maila pytaniem o mój procesor i jego taktowanie. Oczywiście odpisałem mu podając mu model tj. AMD Phenom II 965 3.4 Ghz. Oczywiście dopisałem, że pracownik sklepu potwierdził, że procesor wejdzie do tej płyty oraz sam osobiście sprawdzałem to na stronie MSI.

]Czyli z Twoich sugesti mam coś uszkodzonego w kompie i działa to lepiej( nawet z wadą/usterką) niż sama płyta? Raczej jakiś uszkodzony element powinien szybciej paść niż płyta? Pomijając fakt, że oczywiście sprawdzałem każdą możliwość. Dawałem po znajomych zasilacz, ramy i procka- w sumie najważniejsze części kompa. Nie dawałem w sumie do sprawdzenia dvd i dysku, ale one za każdym razem działały bez problemów.

Odpowiedź od rzecznik standard, jednak w trym przypadku nie ma problemu z przyjęciem do serwisu, takie sprawy załatwia się na miejscu opisując dany przypadek.

Mnie jednak dziwi że ta sama płyta już 3krotnie zaliczyła u ciebie padakę. To czy seria ma jakąś wadę fabryczną ustal nie z serwisem/sprzedawcą a najlepiej ze źródłem czyli suport MSI lub fora internetowe (przeważnie przy takich “masowych” przypadkach zawsze pojawia się coś w necie.) W sumie nie wiem dlaczego się upierasz nad zwrotem kasy, twoja sprawa, zawsze jednak możesz decydować się na inny model o takiej samej specyfikacji. Sklep taki czy inny, nie jest tu niczego winien, robią co muszą przyjmują kolejny raz do reklamacji.

Czemu upieram się przy zwrocie kasy? Ponieważ nie chce mi się czekać dwóch tygodni na nową płytę główną. @tyg bez kompa to dla mnie tak jakbym zamkną się w ciemnej piwnicy i tam siedział. Sprzęt, który teraz mam to woła o pomstę do nieba. Wiesz ile muszę czekać na odświeżenie strony? A teamspeak przy uruchomieniu napisał mi że nie ruszy, bo procek czegoś nie ma. Thunderbird lewdwo wczytuje maile, a o otwarciu w nowej zakładce nie ma mowy. Nie wiem nawet czy stare Kubuntu 8.10 ( bo mam oryginalną płytkę- kiedyś mi przysłali z Francji) mi ruszy.

Instalowałem dzisiaj czytnik pdfów od adobe i co błąd. Jak mam czytać instrukcje Hccp i iso 22000 na takim czymś i być w kontakcie z pracą? O telefonie nawet nie wspominaj bo mam starego sagema.