Sformatowanie i zreinstalowanie systemu windows7

i o co chodzi z tym trybem IDE?

Dodane 21.09.2012 (Pt) 13:03

dałbym radę to zrobić tym drugim sposobem poprzez BIOS. Tylko, że mam założone hasło (kiedyś założyłem) i nie pamiętam jego…

Co doradzacie?

wyjąłem, jest wielkości monety

Zapomniałeś hasła do własnego BIOSu?

http://www.jtz.pl/jak-zresetowac-haslo-biosu

ok, hasła w biosie już nie mam. Teraz tylkomuszę zmnienić ten tryb, o którym pisaliście. Czyli to:

  1. W BIOS-ie przechodzimy do sekcji Integrated Peripherals

  2. Przechodzimy do sekcji On-Chip ATA Devices

  3. W pozycji RAID Mode zmianiamy domyślny tryb IDE na AHCI

  4. Wracamy do ekranu głównego BIOS-u i zapisujemy zmianę ustawień (F10), po czym uruchamiamy system

Dodane 21.09.2012 (Pt) 14:52

nie mogę znaleźć tego pkt 1

Dodane 21.09.2012 (Pt) 14:54

chodzi o to, że OnboardIDE controller mam dać na Disabled

a nVidia Raid Function na Enabled?

Dodane 21.09.2012 (Pt) 15:06

tak jakby tego u mnie nie było

każdy bios jest inny więc masz nikłe szanse znaleźć wszystkie menu tak samo nazwane

musisz szukać miejsca gdzie możesz zmienić wartości AHCI IDE i inne

OnboardIDE controller wyłącza kontroler która odpowiada za napędy/dyski które sąp odpięte szeroką taśmą a nie przełącza dyski stata na ide

ten komputer nie jest przystosowany w pełni do win7 jedyne co znalazłem to sterowniki do zdalnego kontrowania systemu poprzez pilota

a

Jak po przestawieniu na tryb IDE dalej będzie problem to stawiam na winowajce porysowaną płytę

Jak instalował z tej samej płytki co rok temu

To może być wina porysowanej płytki i jakby sprawdził z innej płytki ale to jest tylko przypuszczenie i nie będe się przy tym upierał. Może ktoś by miał jeszcze jakieś inne przypuszczenia.

Uszkodzony RAM może też być

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

a ty instalowałeś poprzednio system czy ktoś inny to robił

ja instalowałem system,wtedy normalnie szło. Cały czas motam się jak to zrobić, szukam tego…

Dodane 23.09.2012 (N) 21:15

jeśli chodzi o biosa to mam to: bios setup utility

to nie jest nazwa biosa

wszystkie informacje powinny być chyba pod klawiszem F1

może u mnie się nie da zrobić tego :D. Ale dlaczego podczas pierwszej instalacji win7 nie miałem takich problemów, a teraz są?

Dodane 23.09.2012 (N) 21:37

pod F1 nic szczególnego nie ma. Jeśli mogę zamieścić link z google to mógłbym pokazać jak wygląda “mój” BIOS. Zastanawiam się tylko, czy ta zmiana trybu nie wpłynie negatywnie na pracę dysku, komputera.

dla pewności dysk masz podpięty takim kablem czy innym

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA

a ty instalowałeś poprzednio windowsa 7 ??

mam podpięty dwoma kablami. Od jednego odchodzą czterokolorowe kabelki a drugi jest niemalże identyczny, też z czerwonym kablem, także to chyba ten sam. Sam robiłem.

Dodane 23.09.2012 (N) 22:01

zrobiłem zdjęcie tego, ale chyba nie można dodawać zdjęć tutaj

Dodane 23.09.2012 (N) 22:44

ma ktoś pomysł,jakieś ostatnie rady? Bo ■■■■■■■ męczę się z tym.

Dodane 23.09.2012 (N) 22:51

chyba tylko wyrazy “Primary IDE master i Primary IDE Slave” zawierają “IDE” u mnie w biosie. Jest jeszce IDE Configuration ale tam znajduje się tylko OnBoard IDE Controller Serial-ATA Devicies i nVidia RAID Function

ide nie musi być w nazwie może być tylko w wyborze

a czasami to nawet nie ma ide ani ahci tylko enabled albo disabled a opisane jest z boku co to jest

chyba wszystko jasne. IDE miałem już włączone cały czas, a płytka to nie install WIN7 tylko nakładka.Tylko dziwne, bo waży ponad 2 GB. Rok temu udało się zainstalować, bo widocznie była to nakładka na XP, który miałem wcześnij. Teraz szukam tylko płytki win7.

Dzięki za czas :).