Sformatowanie partycji systemowej - odzyskanie wszystkich danych

Witam 

 

// Nie wiem czy dobry dział ponieważ nie znalazłem nic typu odzyskiwanie danych. Dlatego jeśli jest jakiś lepszy dział proszę o przeniesienie i skasowanie tej linii.

 

Znajomy przez przypadek sformatował partycję i mówił, że rozpoczęła się instalacja systemu czyli rozpakowywanie plików (mówi że trwało to koło 1-2min) i przerwał - wyłączył laptopa. 

Teraz pytanie, czy da się jakimś programem odzyskać te wszystkie pliki z tego dysku? Dysk ma 250GB, najważniejszych danych było 60-70GB. 

 

Proszę o jakiś sprawdzony na chwilę obecną program i instrukcję. Dziękuję.

Sprawdz Testdisk.

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Sprawne najczęściej są płatne (ale niekoniecznie). Czasem korzystam np. z Ontrack easy recovery. Najważniejsze nie zapisywać nic więcej na tym dysku. Jest duża szansa, że na początku dysku (gdzie zaczął instalować się Windows) były pozostałości po porzednim Windowsie, pliku wymiany itd. więc może dużo danych da się odzyskać. Zrób pełne skanowanie dysku, może to potrwać kilka godzin.

Ja mam używałem z pozytywnym skutkiem Recuva, jako chyba jedyny z darmowych (jak dobrze pamiętam) pozwala określić które z plików chcesz odzyskać spośród tych które się da odzyskać.

Z tym że ja go używałem na danych skasowanych ale na 100% jeszcze nie nadpisanych, w twoim przypadku dane zostały już częściowo nadpisane i nie wiadomo co da się odzyskać ale ten program powinien być w stanie ci odzyskać wszystko co jeszcze nadpisane nie zostało.

Dzięki za odpowiedzi. Z tego co widzę to testdisk umożliwia przywracanie przywracanie plików pojedynczo więc niestety odpada. Plików jest sporo.

Sprawdziłem easy recovery ale z tego co widzę znajduje pliki posegregowane w kategorie video, audio itp ale nie ma już np. plików php i dodatkowo nazwy plików są typu 2353425.mp3 no i nie ma też ważnego elementu czyli struktury katalogów.

Podsumowując potrzebuję odzyskać wszystkie pliki wraz ze strukturą katalogów. 

Pokazuje pliki, ale strukturę katalogów odzyskuje.

Sprawdź na próbę kilka plików, u mnie odzyskało w katalogach.

Reuva to potrafi dlatego ja go używałem.

Ale jak już napisałem odzyskanie wszystkiego nie będzie możliwe bo część danych ju została nadpisana.

Polecam okazję MiniTool Power Data Recovery który jest jeszcze za freehttp://giveaway.download.hr/free-software/minitool-power-data-recovery-personal-edition.html