Sformatowany dysk na laptopie

(Rav49) #1

Witam mam problem.

Robiłem reinstalacje systemu na laptopie mojej dziewczyny. Miała tam 2 partycję więc skopiowała sobie wszystko co jej potrzebne na drugą partycję. Wszystko fajnie dopóki nie spostrzegłem po instalacji że zainstalowałem system na nie tej partycji co trzeba. Chciałbym odzyskać zdjęcia które zbieraliśmy jakieś 2 lata więc jak się domyślacie mam nie lada kłótnie ;/. Oczywiście na tym dysku jest teraz zainstalowany system jak wcześniej pisałem. Czy jest to jeszcze możliwe? Bardzo proszę o pomoc.

(prz3m3k84) #2

Spróbuj zainstalować któryś z tych programów (freeware, ponieważ triale/shareware zazwyczaj oferują tylko podgląd usuniętych danych... choć może się zdarzy jakaś perełka ograniczona czasowo ale ze wszystkimi funkcjami). http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html. Koniecznie na innej partycji! Możliwe, że uda Ci się odzyskać choć kilka procent... Niestety, nowy system nadpisał poprzednie dane i niewiele da się zrobić:frowning: Takie cuda mogą zdziałać chyba tylko specjalistyczne laboratoria.

(Hitm3n) #3

Niektóre zdjęcia da się odzyskać, jednakże z dużą ilością możecie się pożegnać prawdopodobnie. Dobrym programem jest Digital Image Recovery, znajdzie on dość trochę zdjęć, nawet tych nadpisanych.

(Gryf00n) #4

PhotoRec

tutek

odzyskane binaria proszę zapisywać na innej partycji

info

(Rav49) #5

dzięki za porady, na razie próbuję z Digital Image Recovery i idzie całkiem nieźle, jeszcze później spróbuję z search and recoverem, no na szczęście załapałem się na darmowy klucz dzięki Andrew.38-3 :slight_smile: napisze jeszcze później jak poszło...

no cóż DIR poradził sobie bardzo dobrze gdyż naprawde sporą ilość zdjęć udało mi się odzyskać. A co do Search and Recovery albo nie umiem się nim obsługiwać albo w sumie nie wiem co bo mi nic nie znalazł ;/ cóż dzięki wielkie za porady i uważam temat za zamknięty.