[SG Core Plus] Telefon sam wchodzi w Factory Mode

Witam. Od kilku dni obserwuje dziwne anomalia z swoim telefonem Samsung Galaxy Core Plus. Dodam że przez poprzednie sześć miesięcy używania żadna z poniższych sytuacji sie nie wydarzyła ani razu. Od tygodnia obserwuje następujące dziwności:

 

  • często jest błędnie pokazany stan baterii, pokazuje że sie ładuje gdy nie ładuje i że nie ładuje gdy ładuje, bateria raz jest 95 % a po chwili już tylko 20 % itp. Dodam też że raz miałem że bateria była 0% i mi wyłączyło telefon, a po restarcie okazuje sie że bateria ma 55%.

  • zostawiłem WYŁĄCZONY telefon na noc, naładowany do pełna. Rano patrze i mam takowy napis:

    FACTORY MODE
    Samsung-Galaxy Core Plus
    … [coś tu było, już nie pamiętam]
    ROM-Status: Official

    DOWNLOADING… DO NOT TURN OFF TARGET

Był też taki duży zielony robocik po środku. Telefon nie reagował na klawisze ani nic.

Wyłączyłem go pomimo ostrzeżenia, nie chciał sie potem włączyć.

Podłączyłem go do ładowarki i  wtedy włączyłem i działał dalej prawidłowo.

 

Poniższy przypadek z Factory Mode zdarzył sie około 5 razy. Zawsze przy wyłączonym telefonie.

Poziom naładowania baterii później był troche mniejszy niż na początku (raz rano patrze a tu z 100% zrobiło mi 2 %…)

Ale dzisiaj słuchałem muzyki, odstawiłem telefon na chwile, przychodzę i patrze… ten sam komunikat.

Tyle że dzisiaj to sie zdarzyło przy włączonym telefonie.

 

Może mi ktoś powiedzieć przyczynę błędnego wskazania baterii oraz samoistnego wchodzenia telefonu w Factory Mode, oraz jak to ewentualnie naprawić ?

 

Dodam że telefon nie jest zrootowany i z ROMem nic nie kombinowałem. Jest wgrany stockowy.

 

Pozdrawiam.

Za każdym razem przerywałeś mu po włączeniu proces przywracania do ustawień fabrycznych?

Raz zostawiłem go na takim napisie… Tyle że po godzinie go poprostu wyłączyłem mimo ostrzeżenia.

Jakim cudem przerywałem proces przywracania do ustawień fabrycznych ?

Nie wykonywałem jeszcze operacji przywracania ustawień fabrycznych z tym telefonem.

To po prostu zrób mu ten reset, przyciskami głośności tam starujesz góra dół a przyciskiem home potwierdzasz. Możliwe że po prostu soft się sypie.

Dokładnie, skoro tak bardzo chce tego resetu to go zrób. Może skończą się problemy.