Shareaza, torrent i Opera


(Misza89) #1

Jak wyłączyc BitTorrenta w Operze najnowszej by zapisywało plik na dysku i pobierało pliki przez Shareaze??? Co mam zrobić by te pliki były otwierane przez Shareaze??(chodzi mi o ikonke jak sie kliknie to sie otwiera ten program)??


(goomish) #2

Opcje Opery -> Typy plików -> poszukaj rozszerzenia .torrent i zmień z ustawionego teraz 'Otwórz za pomocą Opery' na 'Pobierz' albo 'Otwórz za pomocą...'.

Lokalizację i nazwy opcji podałem "na oko". Nie mam pod ręką Opery żeby podać dokładne "ścieżki" i nazwy.


(Filip Adamuss) #3

Witam!

Wpisujesz w pasku adresu: "about:config" -> Bittorrent i odznaczasz Enable. W ten sposób pozbyliśmy się pobierania torrentów w Operze a co do programu w którym chcesz pobierac to gdy klikniesz na pobierz i masz zapisz lub otwórz za pomocą i wybierasz sobie program którym chcesz pobierać.

Mam nadzieje, że w miare jasno Ci to wytłumaczyłem:))

Pozdrawiam TR.


(Edlib) #4

dokładnie wpisuje się opera:config(choć about też działa)

preferencje - zaawansowane - ściąganie??(downloads - mam po ang),

odhaczyć ukryj typy plików itd., zaznaczyć torrent, edytuj i zaznaczyć

otwórz domyślnym programem lub otwórz innym programem i wybrać

program

jeszcze prościej - ściagamy torrent przez kliknięcie na nim prawym

i zapisz jako element docelowy - opera go wtedy nie otwiera tylko zapisuje na dysk, a stamtąd otwieramy go w wybranym programie

(shaeraza ma chyba nawet monitorowanie folderu i automatyczne otwieranie znalezionych w nim torrentów)- w preferencjach możemy wybrać, gdzie opera będzie zapisywać torrenty, zapisz na dysk, zawsze do tego folderu itd.