[Shevtz #1 Edit] i5-7600k/GTX 1050Ti/DDR4 8GB/SSD 240GB/Intel B250

(Shevtz) #1

Edit: musiałem dodać chłodzenie do CPU, gdyż byłem pewny, że w BOXowych wydaniach procesorów jest standardowe chłodzenie. Odbyło się to kosztem dysku - z SSD Crucial MX300 275GB na SSD Western Digital Green 240GB. Doszło chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012.

1. Procesor Intel i5-7600k
  2. Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TwinX2 4GB GDDR5
  3. Płyta główna MSI B250M PRO-VDH
  4. Dysk SSD Western Digital Green 240GB (SATA3 M.2) // Edit: był Crucial MX300 275GB
  5. Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 2400 MHz, 15 CL, 1,2V
  6. Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W
  7. Obudowa I-BOX ERDE CB303
  8. Edit: chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Link do koszyka:

O zestawie za 3004,98 PLN (19.07.2017 r.):

1. Procesor Intel i5-7600k z odblokowanym mnożnikiem. W przyszłości można sobie dokupić lepsze chłodzenie nawet w granicach 100 PLN i podkręcić procesor, co zapewni nam wydajność na lata.

2. Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TwinX2 4GB GDDR5 całkowicie wystarczy do rozgrywki w FullHD, nawet na 60 i więcej klatek dla gier sieciowych jak CS. Jako gratis do karty dostajemy grę “Rocket Leauge”, więc będzie w co pograć ze znajomymi.

3. Płyta główna MSI B250M PRO-VDH - oferuje wszystkie najnowsze technologie, w tym wsparcie dla Intel Optane, z którego i tak raczej większość osób nie skorzysta. Przynajmniej w najbliższym czasie. Jednak pełne wsparcie dla dysków M.2 z NVMe już może być kuszącą alternatywą rozbudowy zestawu.

4. Edit: Dysk SSD Western Digital Green 240GB (SATA3 M.2) - tani dysk SSD pod M.2. Dzięki temu nie mamy dodatkowych przewodów, a wydajność do grania czy codziennego użytkowania powinna być wystarczająca.

5. Pamięć Patriot Viper 4, DDR4 8GB, 2400 MHz, 15 CL, 1,2V - posiada standardowe opóźnienie i napięcie. Napięcie nie jest podniesione, dzięki czemu nie powinno być żadnych problemów z pamięcią, a dodatkowo może pozwolić na łatwiejsze jej podkręcanie. Częstotliwość podniesiona do 2400 MHz jest obsługiwana przez płytę główną i w tym zestawieniu powinna zapewnić ponadprzeciętną wydajność. Dodatkowe radiatory mają gwarantować niższe temperatury, poza tym ładne wyglądają, ale to już już kwestia gustu.

6. Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W - bardzo dobry, markowy zasilacz o świetnym stosunku jakość/cena. W tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego. Duży zapas mocy pozwoli na podkręcanie czy zamianę podzespołów na mocniejsze.

7. Obudowa I-BOX ERDE CB303, posiada dwa gniazda USB 3.0, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe. Poza tym dostajemy dwa wiatraczki - podświetlany 120 mm na panelu przednim i 80 mm z tyłu. Powinno to zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, tym bardziej, że obudowę zalicza się do midi tower. Jest też w miarę szeroka (176 mm), dzięki czemu bez problemu powinna się zmieścić większość chłodzeń na CPU, jeśli ktoś będzie chciał takie dokupić. W tej cenie nie ma co narzekać.

8. Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 - tanie i dobre, w przyszłości można założyć lepsze.

Podsumowując, można tutaj znaleźć wiele kompromisów, ale przy kwocie ok. 3000 PLN z czegoś trzeba zrezygnować. Ja zrezygnowałem z dysku HDD i postawiłem na nowe technologie (najnowszy chipset Intel) - możliwość dalszej rozbudowy i wsparcie przez lata. Jeśli miałbym jeszcze ok. 100 zł to zamieniłbym płytę główną na MSI B250M MORTAR, która ma chociażby znacznie lepsze chłodzenie i jakiś lepszy dysk SSD, np. Crucial MX300 275GB, który był w pierwotnym zestawie.

(Patrax) #2

Nie ma chłodzenia CPU, ludzie naprawdę zastanówcie się co robicie

(ADR8000) #3

i dwa głosy :rofl:

(Shevtz) #4

Procesor jest w BOXie, jest standardowe intelowskie chłodzenie. Najpierw sprawdź, potem pisz.

(krzychupop2707) #5

Od serii skylake intel nie dołącza boxowych chłodzeń do procesorów z literką K bo stwierdzili że ludzie i tak od razu je zmieniają żeby móc podkręcić procesor.

(Patrax) #6

od wersji 6 i 7 procesorów intela w wersji K nie ma dołączonego chłodzenia najpierw się doucz później pisz

(Shevtz) #7

Shevtz1m
Rzeczywiście, mój błąd. Byłem pewien, że dołączają, dawno procka nie kupowałem. Zaraz poprawię, żeby było chłodzenie. Dzięki!