Sianie na ekranie

Witam!

Procesor: AMD Athlon XP 2400+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz

Pamięć: 512MB RAM

Grafika: GeForce FX 5200, 128.0 MB

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Professional (5.1, komplikacja 2600)

DirectX: DirectX 9.0c

Mój problem polega na ogólnym przycinaniu kompa. Nie jest to raczej wina virów, etc. ponieważ system został sprawdzony najnowszymi programami “anty’shitowymi”.

Objawami tego ‘czegoś’ jest znikający kursor na pare sekund co kilkanaście minut; przycinanie, a raczej ‘harszczenie’ muzyki odtwarzanej z Winampa oraz dźwięku w grach; ogólne spowolnienie do takiego stopnia że płyta cd potrafi przepalać sie do 3h -.-. Uruchomienie jakiegoś programu, czy też innej aplikacji też jest dość czasochłonne jak na takie parametry CPU. Granie w gry też nie należy do najmilszych… bez kitu wydajność spadła prawie o połowe.

Odkryłem jak walczyć z problemem w dźwięku. Otóż gdy zaczyna się ‘walić’ włączam jakiś program typu Nero, ACDsee, Excel, Word - dźwięk powraca do normalności - a program który to wyleczył wyłączam. Niestety sytuacja powraca za jakieś 10 min. Dziwne jest też to, że nie da się tego naprawić otwierając ponownie ten sam program, czyli gdy wcześniej użyłem Excel’a, to teraz on nie pomoże. Wygląda to tak, że wykorzystanie 100% procesora w danej chwili potrafi to wyleczyć. A wiadomo, że pierwsze włączenie aplikacji wymaga więcej pracy kompa, ponownie jej uruchomienie dokonuje sie szybko i bezproblemowo.

Mogę jeszcze nadmienić że temperatura jest w normie (46C).

Załączam obrazek z Menedżeru zadań > Procesy oraz > Wydajność.

beztytuuat7.jpg

beztytuu2wb3.jpg

Zapodaj loga z Hijackthis. Może to jakiś szkodnik.

Zrób czyszczenie rejestru (np. CCleanerem LINK), porób defragmentacje dysku i rejestru itp.