Siec ad-hoc konfiguracja xp

on wczoarj mam pewien problem. mam stacjonarny kopm win xp (sp3) i laptop win xp (sp3) predzej mialem win vista w laptopie i siec ad-hoc dzialala prawidlowo (to znaczy mialem internet z komputera stacjonarnego na laptopie) a teraz mam win xp i tu i tu. no i nie moge udostepnic internetu na laptopa. robie tak(kopm stacjonarny):

polaczenia sieciowe => polaczenie sieci bezprzewodowej=> (zakladka sieci bezprzewodowe) Zawansowane=> tylko sieci typu komputer komputer=> dodaj=> nazwa sieci SSID (wpisuje nazwe), uwierzytelnienie sieciowe Udostepnienie, szyfrowanie danych WEP, wpisuje klucz sieciowy=> Klik OK=> Klik OK

Mam neostrade wiec wchodze w ustawienia adaptera i daje w zakladce zawansoane zezawalaj innym urzytkownikom na laczenie sie z internetem i wybieram polaczenie sieci bezprzewodowej i Klik OK.

Lacze sie z ta siecia a potem wykrywa ja laptop i tez sie z nia laczy. wszystko jest ok komputey lacza sie ze soba ale nie ma nadal internetu na laptopie.

Jak moge rozwiazac ten problem. mialem viste to bylo ok ale wole xp.

Prawdopodobnie firewall blokuje Ci połączenie, jeżeli używasz systemowego firewalla wyłącz go i sprawdź czy działa. Wyłącz w ogóle firewalla i zobacz czy to przez niego.

Myslalem juz ze to moze byc zapora i ja wylaczylem ale to nic nie zmienilo. Podczas pobierania adresu sieciowego pobiera adres Automatyczny Adres prywatny. recznie tez juz ustawiam nic nie dalo. oile pamietam jak mialem viste pobieral jakis inny rodzaj adresy nie tak jak teraz adres pryatny

ok juz dziala. na stacjonarnum wpisalem IP 192.168.0.1 i maskę 255.255.255.0 a na laptopie dalem zeby automatycznie wykrywal adresy. i dziala. dzieki