Sieć bezprzewodowa- mały lag


(Kos@) #1

Nie wiem czym to jest spowodowane, a może to normalne...

Lubię sobie pograć w CS'a i netgraph pokazuje mi normalnie ping ok.35-50ms. Gra się wtedy całkiem znośnie ;] Ale co jakiś czas, dość systematycznie ping skacze do 200-300ms i wtedy mam slajdy zamiast gry... Na PC tego nie ma - jest podłączony przez kabel do LiveBoksa TP.

Czy łącze bezprzewodowe jest zwyczajnie niestabilne, czy może komputer/router co jakiś czas musi użyć łącza zajmując je i przeszkadzjąc w ten sposób podczas gry?


(Lasinski Jacek) #2

Kos@ , przekieruj porty w Liveboxie, na notebooka (CS).


(system) #3

ja tak miałem kiedyś jak odbiornik usb miałem "dupowaty"

laptopa miałem piętro wyżej to lagi miałem w quake 2 a jak miałem bliżej routera bezprzewodowego to działało wszystko w porządku wymieniłem odbiornik usb i chodzę po całym domu i wszystko śmiga dobrze


(Kos@) #4

Jak?

W sumie jak siedzę przy routerze to jest nieźle, ale jak jestem na piętrze u siebie, to już są takie ścinki- mimo to użycie sieci bezprzewodowej nie sięga 1% (pokazuje różnie od 24 do 48 Mbps)...


(Lasinski Jacek) #5

Kos@ , nie mam liveboxa, więc nie podam Ci dokładniej instrukcji. Poszukaj na Google, jak przekierowywać porty na Liveboxie. Wpisujesz nazwę przekierowania, zakres portów i IP komputera na który ma być ustawione przekierowanie.


(Lazowski) #6

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry316441

powinno pomóc