Sieć bezprzewodowa między dwoma komputerami - Netia

Mam problem ponieważ nie za bardzo wiem jak i za co się zabrać aby podzielić łącze 1mb Netia pomiędzy komputer stacjonarny a laptop, i w stacjonarnym i w laptopie posiadam karty sieciowe oraz ruter airlive WT-2000ARM Wi-Fi. Proszę o szczegółowe opisanie mi tego procesu lub odesłanie do tematów które mogłyby mi w tym pomóc. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość. Z góry wielkie dzięki :slight_smile:

PS.

Ruter-http://www.ramkomputer.pl/ovislink-airlive-wt2000arma-wifi-adsl-2router-125mbps-4xlan-p-42553.html

Laptop jaki posiadam to Fujitsu-Siemens amilo pro m tak wiec karta sieciowa w nim jest.

Router po podpieciu do netu teoretycznie powinien sam się ustawić na tyle aby to działało… Ty musisz tylko skonfigurować szczegóły… Czyli podpinasz sie jednym z komputerów kablem do routera i logujesz sie na niego (na naklejce masz podane co potrzeba) i na początek skorzystaj z kreatora… Router powinien go bowiem mieć :wink: jeśli np: laptop może sie teraz połaczyć z routerem i ma internet to jest ok i trzeba ustawic tylko zabespieczenie a jesli niema to kombinowac bedziemy potem… więc do dzieła…