Sieć bezprzewodowa (router, drukarka)

Witam, nie mam na codzień do czynienia z sieciami bezprzewodowymi więc mam kilka pytań. Z tego co wiem to aby utworzyć sieć bezprzewodową to wystarczy ustawić w routerze odpowiednie mac adresy tak ? I potem IP danym komputerą będzie automatycznie przyedzialne ?

No to teraz kolejne pytanie. Jak jest drukarka bezprzewodowa to jest ona niezależna od routera ? Czyli jest osobnym urządzeniem sieciowym, ale znów komputer stacjonarny jej nie wykryje bo nie ma WI-FI, więc jeśli podłącze komputer stacjonarny do routera to jak wtedy zrobić żeby przez ten router możnabyło się łączyć z tą drukarką bezprzewodową ? I podobnie z dyskiem bezprzewodowym (skoro drukarka jest osobnym urządzeniem to jak umożliwić jej łączność z komputerem stacjonarnym), bo nietety do tej pory nie miałem okazji się w to bawić… Prosze o pomoc.

Musisz skonfigurować router tak żeby widział drukarkę. Czyli zapiąć ją do sieci. To samo tyczy się komputera. Chodzi o to żeby w swojej podsieci miały nadane adresy IP. Potem dodajesz w komputerze drukarkę na danym komputerze tylko trzeba jej określić port po jakim ma się łączyć (Standard TCP/IP Port).Podajesz IP drukarki i instalujesz drukarkę. W ten sposób można połączyć wiele kompów pod jedną drukarkę. Trzeba tylko pamiętać o priorytetach bo niestety lubią się gryźć.