Sieć bezprzewodowa - Vista i XP

Pewnie gdzieś ten problem jest opisany, ale za Chiny Ludowe nie mogę się doszukać.

Chodzi mi o to, że mam dwa komputery w domu - laptopa (z Vistą Home Basic na pokładzie) oraz PC (z XP Home). Kupiłem także router (D-Link DSL-G624T) żeby laptopik miał połączenie z internetem. Wszystko działa pięknie, ale chciałbym zrobić coś takiego: laptop i pc mają być w jednej sieci (maja się “widzieć”) tak, żeby mogły one “dzielić się” zasobami (pliki, drukarka itp).

Pewnie gdyby na obu sprzętach był Xp to nie byłoby problemu, a z Vistą to ja już się gubię…

Mam nadzieje, że z tego wszystkiego jasno wynika o co mi chodzi :slight_smile:

No i czy w ogóle można coś takiego zrobić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

viewtopic.php?f=7&t=267788

No tak, ale tam jest pokazany tylko i wyłącznie przypadek XP - nic o Viście…

Może inaczej: mam neostrade, kabelek podłączam do routera (model podany wcześniej) i mam internet bezprzewodowy - laptop może się połączyć z internetem. Ale chodzi mi o to, jak zrobić taka właśnie bezprzewodową sieć domową - laptop (VISTA) i komputer stacjonarny (XP) z wymianą plików etc.

Zwykle ktoś piszę coś na tym laptopie, chcę to wydrukować i musi przerzucać na pendrive’a… Po co, skoro można (z tego co wiem) udostępnić drukarki w sieci domowej i problem z głowy :slight_smile: Nie tylko dlatego che taka sieć założyć. Po prostu pobawić sie tym chciałem :stuck_out_tongue:

Może ktoś mi wytłumaczy co i jak.

viewtopic.php?f=15&t=288962#p1937996

Tutaj masz ;p ta cała instrukcja powinna być bardzo podobna do Visty, ew. w centrum zarządzania czymś tam w Viście włączyć udostępnianie plików, do tego sposobu tam opisanego nie musisz być nawet w grupie roboczej bo wszystko robisz po adresach IP.