Sieć bezprzewodowa w domu

Jestem użytkownikiem sieci bezprzewodowej. Niedawno kupiłem sobie notebooka i chciałbym, aby łączył się z Internetem.

Moim marzeniem byłoby korzystanie z Internetu niezależnie od komputera stacjonarnego, czyli jedyne co mi przychodzi w tym momencie do głowy to zakup routera. Niech mi ktoś pomoże. Dodam, że na stacjonarnym mam rt2500 a w notebook obsługuje a b g.

jaką dysponujesz kwotą?

Ja osobiście polecam to mini cudenko:

http://allegro.pl/item245241145_neostra … gwar_.html

Ten router laczy sie z netem po przez gniazdo WAN a z tego co pisze autor tematu wynika ze on sam juz jest klientem sieci bezprzewodowej.

Racja, a mam jedno pytanko. Wiecie jaki to kabel skrosowany, to chyba nie nie ten sam, co do łączenia telefonu stacjonarnego z TP, to takie tam gniazdko? Jeśli tak to dlaczego nie mogę nawiązać połączenia między notebookiem a PC?

Kabel skrosowany to popularna skrętka (UTP) tyle że zmienia się ułożenie kabli we wtyczkach RJ-45.

na 1 wtyczce:

biało-pomarańczowy, pomarańczowy, białozielony, niebieski, białoniebieski, zielony, białobrązowy, brązowy.

na 2 wtyczce:

białozielony, zielony, białopomarańczowy, niebieski, białoniebieski, pomarańczowy, białobrązowy, brązowy

Kabla skrosowanego możesz użyć do łączenia bezposredniego 2 komputerów.

(Komputer–>kabel skrosowany–>Komputer

Do wtyczek telefonicznych uzywany jest RJ-11

Dziękuję Wam!

Połączę notebook i PC kablem. Router nic by nie dał? Trudno.