Sieć bezprzewodowa w Toshibie z użyciem linksys-a

(Mmalkim) #1

mój laptop Satellite A100-071

korzystam z neta (kablówka osiedlowa) przez router podłaczony do PC i wyszukuję sieci bezprzewodowe przez aplikację zainstalowaną w Toshibie “wyszukaj sieci bezprzewodowe” (Config Free Launcher - Wireless LAN ) i w tym kółku pokazującym się na pulpicie moja siec bezprzewodowa Linksys jako jedyna z kilkunastu wykrytych NIE jest zaznaczona kłódką

Ale z drugiej strony gdy klasycznie przez panel sterowania i połaczenia sieciowe szukam wybierz połaczenia sieci bezprzewodowej, to moja siec z która jestem połaczony, ma kłódkę tak jak wszystkie inne (obce np, sąsiadów) i jest info

Siec bezprzewodowa z zapezpieczeniami WPA

czy w takim razie to połaczenie internetowe jest zabezpieczone czy nie ?

(Agatonster) #2

michalfin ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Hnt) #3

Nigdy nie korzystałem z tej aplikacji Toshiby, ale być może, jeżeli ma w pamięci hasło do tej sieci, nie wyświetla przy niej kłódki.

Jeżeli Windowsowy manager sieci bezprzewodowych pokazuje, że sieć jest zapiezpieczona poprzez WPA, to raczej tak właśnie jest.

Jeżeli chcesz się upewnić, zajrzyj ‘do źródła’. Wejdź w konfigurację routera, a następnie w ustawienia sieci WiFi (Wireless). Tam będziesz miał informacje dotyczące konfiguracji Twojej sieci bezprzewodowej (jak i hasło :slight_smile: ).

PZDR, H