Sieć bezprzewodowa w XP - brak połaczenia

Witam,

na komputerze kolegi pojawił się problem - po rekonfiguracji routera, jego komputer z XP widzi co prawda, że jest dostępna sieć bezprzewodowa, ale nie można się z nią połączyć. Dodam, że wcześniej połączenie było możliwe. Sieć jest szyfrowana i zabezpieczona hasłem. W moim kompie który jest z Vistą mam ustawienia: typ zabezpieczeń - WPA2 - Personal a typ szyfrowania: TKIP. Kiedy wchodzę w ustawienia na kompie kolegi i chcę ustawić tak samo, to mam do wyboru typ zabezpieczeń WPA lub WPA-PSK, a szyfrowanie TKIP lub AES. Kiedy jednak ustawiam odpowiednio WPA-PSK i TKIP, komputer próbuje się połączyć, jednak mu się nie udaje, a kiedy ponownie wchodzę w ustawienia sieci, są one zmienione na sieć otwartą i szyfrowanie WEP… Czy to oznacza, że XP kolegi nie obsługuje tego rodzaju szyfrowania, jakie zostało ustawione na routerze? A jeśli to nie to, to w czym tkwi problem i jak go w ogóle rozwiązać?

z góry dzięki za podpowiedzi

witam spotkałem się już z takim przypadkiem na laptopie z karta wifi asus Asus WL-167G u kolegi na laptopie nie było zabezpieczenia WPA2 a na moim stacjonarnym było prawdopodobnie jest to spowodowane systemem może niech zaktualizuje sterowniki lub wgra SP3 jeżeli go nie posiada.