Sieć domowa, brakuje tylko internetu na drugim kompie

Założyłem sieć domową, kompy się widzą ale nie mogę udostępniać internetu. przejrzałem w necie kilka poradników, również usera stefe.

Mam jednak trochę inną konfigurację, bo w pierwszym kompie, z którego mam udostępniać net(windows xp), mam dwa połączenia. Pierwsze to modem kablowy + kabel usb(net), drugie to karta sieciowa podłączona kablem do karty sieciowej kompa drugiego(z windowsem me).

stefe w pierwszym kompie, w pierwszej karcie sieciowej(dającej odbiór netu) konfiguruje adres ip, itd. Ja mam ustawione: uzyskaj adres ip automatycznie , tak samo z dns, a zmiana ręczna schrzaniła by mi połączenie(nie próbowałem jeszcze danych z polecenia ipconfig/all, ale skoro teraz net działa to myślę, żenie tu tkwi błąd).

Następnie konfiguruje moje połączenie(karta sieciowa-kabel-karta sieciowa drugiego kompa), tak jak w poradniku. Tylko teraz nie wiem czy te adresy ip to mogą być takie jak napisał stafe, czy mają być jakieś specjalne dla mojego dostawcy netu? Dobra, pierwszy komp skonfigurowany, po za tym automatycznym połączeniem ip.

Teraz konfiguracja kompa 2.

Wpisuje wszystko tak jak w poradniku, niestety trochę inaczej jest z konfigurowaniem DNS: dd89bcf6f12c8c94m.jpg

Serwery DNS uzyskałem po wpisaniu w pierwszym kompie ipconfig/all. Jednak tutaj nie mogę spokojnie wpisać ich gdyż system zawsze żąda domeny i hosta, a ja nie wiem skąd je wziąć. Nie wiem też czy wpisać bramę domyślną z karty sieciowej pierwszego kompa, czy dane z polecenia ipconfig/all. Nie wiem, jak dalej zrobić żeby net zadziałał, a pewnie jestem juz blisko, nie wiem tylko co zrobić z tymi adresami ip, bramą i serwerami DNS, pomóżcie.

nic z tego nie rozumiem po Twoim poście napisz czy masz stału ip, bramę i dnsy czy z serwera dhcp

Witam,

taki temat pojawia się regularnie co jakiś czas,

więc kiedyś z ciekawości postanowiłem zrobić to u siebie.

Zastosowałem się dokładnie do tego poradnika:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

Całość zajęła mi 15 minut i wszystko zwyczajnie zadziałało.

Nie kombinuj tylko zrób wszystko tak, jak w jednym z tych poradników jest napisane.

Od początku do końca.

To musi zadziałać, pisali to mądrzejsi od nas :wink: .

Chyba wyjaśniłem w czym problem.

Pisałem, że robię wszystko tak jak na stronie opisał stefe. Zresztą teraz to za bardzo ja nie rozumiem, jak mam sprawdzić, czy moje ip jest stałe, a jak z dhcp?

jak udostępnisz komuś internet ze swojego kompa to w moim miejscu sieciowym poszukaj opcji we właściwościach swojego połączenia udostępnienia internetu i powinno zadziałać jeżeli reszta jest ok skonfigurowana a ip uzyskujesz za każdym razem inne bo masz włączoną usługę dhcp teraz zakumałem powodzenia

W połączeniu z netem mam cos takiego: infohsi3.th.jpg. Ten modem to jest właśnie połączenie z netem. Nie wiem czy te adresy mam teraz wpisać w kartę sieciową i powtórzyć w drugim kompie?

no tenscreen jest typowy dla sieci dhcp, ale spróbuj jak Ci mówiłem tylko warunkiem jest aby komp na którym masz neta był zawsze włączony.

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:16

a adresów żadnych nie wpisuj tylko udostępnij neta na swoim kompie bo jak wpiszesz adrey będziesz miał konflikt to można tylko na ruterz albo switchu

Zapodam jeszcze screeny:

infjf2.th.jpg

Chodzi ci zapewne o to:infokolqa9.th.jpg

Jest tu wszystko włączone, ale to jest połączenie z netem a nie dwóch kompów.

a jeszcze jedno kompy się widzą bez netu? i czy łączyłeś je kablem skrosowany przez rj45?

Tylko, że w tym poradniku tak samo jak stefe’a są na jednym kompie 2 karty sieciowe: ingodsvi3.th.jpg

A ja na pierwszym kompie mam modem połączony kablem usb z kompem(net) i kartę sieciową połączoną kablem z kartą sieciową drugiego komputera.

w poradniku jest napisane żeby wpisać wszystkie dane(adres ip, maska podsieci providera): ingods2xh6.th.jpg.

A ja mówię, że mam tam ustawione żeby wykrywało automatycznie!!

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:32

Tak kompy się widzą, chyba pisałem o tym na początku:

:evil:

A więc kabel musi być skrosowany :evil:

spróbuj jeszcze wejść w ustawienia połączenia internetowego / tam na dole po prawej stronie gdzie pisze Ustawienia / i zaznacz jeśli jest tylko na kompie na którym masz neta typ kart za pomocą której udostępniasz neta oczywiście przeładuj potem kompa

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:40

jeżeli kompy się widzą to kabel masz dobry

Nie wiem o które pole ci chodzi, o to np.:inf4ao5.th.jpg?

no właśnie o to ale czego nie ma tam opcji przez, którą karte sieciową udostepniasz neta sam nie wiem bo musisz na swoim kompie uwierzytelnić kartę przez którą udostepniasz neta to warunek aby na drugim kompie ktoś mógł z nego korzystać, poszukaj gdzieś to powinno być

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:56

zawsze jak konfigurowalśmy z kumplem coś takiego było to w opcji połączenie sieci domowej, tam była zakładka dot. kart, którą należało uwierzytelnić ale psiakość on już spi

Nie działa żadna konfiguracja. Na stronie:http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707 podają że ma yć w pierwszym kompie ICS zainstalowany, ale ja jak wejdę w połączenie sieciowe to tego nie mam. Nie wiem co zaznaczyć w tej opcji: info56qj1.th.jpg.

Cały czas nie wiem jak to ustawić :frowning:

To funkcję tej drugiej “karty sieciowej” pełni modem.

witam, aspróbuj na komputerze, któremu udostępniasz neta wpisać maskę jako 255.255.255.0, jako bramę adres ip kompa, przez który łączysz się bezpośrednio z internetem no i oczywiście przepisz dnsy z pierwszego kompa, z tego co widzę ze screena pierwszy komp nie widzi ip drugiego widzi tylko maca

Jest problem bo mam 3 różne serwery DNS. A po za tym to w tym drugim kompie(winda ME) jak włączę DNSy to potrzebuje hosta i domeny(na screenach wcześniejszych jest pokazane), a bez tego nie mogę wpisać serwerów DNS.

Złączono Posta : 18.07.2006 (Wto) 11:28

Jeszcze jeden screen:

inojjggvr4.th.jpg,

który pokazuje adresy ip bezposredniego połączenia z netem.

Może zamist maski podsieci 255.255.255.0 w karcie sieciowej tego kompa, powinienem wpisać tę, która jest widoczna na scr. A w drugim kompie bramę domyślną też wpisać tę ze scr?

jako hosta wpisz nazwę połączenia z xp, bo tu hostem jest komp z xp, który pełni rolę serwera czyli wydaje mi się, jak wpiszesz"połączenie lokalne 2" powinno być ok., domenę powinien przypisać automatyczne, z resztą ona jest tu najmniej ważna bo nie tworzysz sieci ja przy 98 wpisywałem dowolną nazwę i ruszało, a odnośnie maski ibramy szkopuł tkwi w tym, że jest zmienna bo ip nie jest sztywny, a może spróbyj na 2 kompie “uzyskaj adres ip automatyczne”

Wtedy też nie ma netu.

Mimo tych wszystkich kombinacji ze zmianami adresów, itp. to komputery się cały czas widzą. Może jedynie trzeba pomysleć i dojść co może być przyczyną niedziałania netu na 2 kompie.

rozmawiałem przed chwilą z kumplem od sieci i radził, żeby zrobić tak:

z kompa z xp uruchom kreatora konfiguratora sieci, aby sam wykrył drugiego, konfigurator powinien automatyczne nadać ip pierwszemu kompowi w stylu 192.160.0 1, a drugiemu 192.168.0.2, maske podsieci 255.255.255.0, na drugim kompie bramą domyślną musi być ip pierwszego kompa, serwery dns jeśli dostawcą jest tp sa należy wpisać na drugim kompie, a gdyby nie działało to też na pierwszym takie:194.204.159.1 i 194.204.152.34, chyba że dostawcą jest telefonika to będą inne, pola proxy i domena należy zostawić puste, a tymi zmiennymi ip, bramami, maskami, dnsami nie kazał się zajmować bo one obowiązują do portu modemu i poru usb i nie mają wpływu na konfigurację sieci spróbuj tak powodzena