Sieć domowa - co jest nie tak?

witam ! Chciałem założyć sieć domową, wcześniej nie było to mi potrzebne lecz teraz chciałem poprzysyłac kilka większych plików, nie jednorazowo, a nie chce mi się biegać z pen drive a wiec chciałem założyć siec (oba komputery windows xp), posiadam ruter przez które łączę się z internetem, no i teraz tak: zrobiłem wszystko wg filmiku z str http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP ,no ale wtedy pojawiają się takie problemy jak: brak internetu no i na dodatek siec nie działa (kiedy w uruchom wpisuje //komp1/ albo //komp2/ [w zależnosci od komputera]) to pojawia się błąd:System windows nie może odnaleść pliku //komp2/… co zrobić aby był internet i siec działała? co robię nie tak ? dodam jeszcze ze na obu komputerach był internet wcześniej, kiedy komputer sam pozyskiwał adres IP proszę o pomoc

pozdrawiam

POPRAWIONE

Gwoli ścisłości \komp1 lub \komp2

Tisek ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ta demonstracja dotyczy sytuacji, gdzie jeden komputer udostępnia połączenie drugiemu. Tutaj funkcje pierwszego komputera przejmuje router.

Na obu komputerach ustaw automatyczne pobieranie adresów IP i DNS. We właściwościach “mojego komputera” ustaw tą samą grupę roboczą na obu komputerach (np. CHALUPA). Zrestartuj komputery. Teraz zakładasz sobie jakiś folder np. na pulpicie -> właściwości -> zakładka udostępnianie i tam ptaszkujesz “udostępnij folder w sieci” i ewentualnie jeśli chcesz możesz umożliwić zmianę jego zawartości. Powinien być widoczny na drugim komputerze w “otoczeniu sieciowym”.