Sieć domowa - co jest nie tak?

(Mietekbot) #1

witam ! Chciałem założyć sieć domową, wcześniej nie było to mi potrzebne lecz teraz chciałem poprzysyłac kilka większych plików, nie jednorazowo, a nie chce mi się biegać z pen drive a wiec chciałem założyć siec (oba komputery windows xp), posiadam ruter przez które łączę się z internetem, no i teraz tak: zrobiłem wszystko wg filmiku z str http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... Windows+XP ,no ale wtedy pojawiają się takie problemy jak: brak internetu no i na dodatek siec nie działa (kiedy w uruchom wpisuje //komp1/ albo //komp2/ [w zależnosci od komputera]) to pojawia się błąd:System windows nie może odnaleść pliku //komp2/... co zrobić aby był internet i siec działała? co robię nie tak ? dodam jeszcze ze na obu komputerach był internet wcześniej, kiedy komputer sam pozyskiwał adres IP proszę o pomoc

pozdrawiam

POPRAWIONE

(Dupa) #2

Gwoli ścisłości \komp1 lub \komp2

(Agatonster) #3

Tisek ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kpc21) #4

Ta demonstracja dotyczy sytuacji, gdzie jeden komputer udostępnia połączenie drugiemu. Tutaj funkcje pierwszego komputera przejmuje router.

Na obu komputerach ustaw automatyczne pobieranie adresów IP i DNS. We właściwościach "mojego komputera" ustaw tą samą grupę roboczą na obu komputerach (np. CHALUPA). Zrestartuj komputery. Teraz zakładasz sobie jakiś folder np. na pulpicie -> właściwości -> zakładka udostępnianie i tam ptaszkujesz "udostępnij folder w sieci" i ewentualnie jeśli chcesz możesz umożliwić zmianę jego zawartości. Powinien być widoczny na drugim komputerze w "otoczeniu sieciowym".