Sieć Domowa - Drukowanie na odległość

Witam

Jestem zielony w sieciach domowych więc proszę o pomoc.

Posiadam 3 komputery podłączone do jednego routera ( 2 po kablu a 1 Wi-Fi ) i chciałbym aby 2 pozostałe kompy ( lapek i stacjonarka ) mogły korzystac z drukarki na odległość.

Wiem że źle to opisuję ale inaczej nie umiem ;c

Wszystko co potrzeba to podam ale aktualnie nie wiem co ;c

Proszę o pomoc.

Urządzenia i drukarki -> PKLIK -> Właściwości -> karta udostępnianie. Musisz pamiętać o utworzeniu wcześniej sieci domowej.

Drukarka na USB czy posiada gniazdo sieciowe ?

najlepiej opisz wszystkie komputery , router jaki używasz , systemy operacyjne,model drukarki

Drukarka HP LaserJet 1018 - USB bez wejścia sieciowego ;c

Na Stacjonarnym do którego jest podłączona jest Windows 7, na laptopie windows 7 a na 2 stacjonarnym XP.

Router - Netgear N150 ( WNR 1000 ).

Na komputerze do którego podłączona jest drukarka, musi być udostępniona w ustawieniach drukarki

komputer powinien być w tej samej Grupie Roboczej co reszta komputerów, (aczkolwiek nie koniecznie)

Na reszcie wystarczy użyć opcji Dodawania drukarki, w poszczególnych krokach bedzie trzeba wybrać opcje drukarki sieciowej, i zmapować ją z danej grupy roboczej, i zainstalowac sterowniki na każdym komputerze na którym bedzie używana,

Drukarka bedzie działała tylko wtedy, gdy bedzie włączony komputer do ktorego jest podłączona drukarka

Najłatwiejszym sposobem jest kupno serwera NAS, z funkcją serwera druku, pod który bedzie podpięta drukarka i każdy z sieci LAN bedzie mógł z niej korzystać bez względu na pozostałe komputery :slight_smile:

Parę minut temu Udało mi się samemu coś zrobić dzięki czemu działa :smiley:

Jest to podobne do postu powyżej.

Dziękuję wszystkim chętnym do pomocy :smiley: