Sieć domowa- komputery sie nie widzą!

(outca$t.) #1
  1. Komputer nr 1, Windows XP, udostepniam przez niego neta i foldery.

2. Komputer nr 2, Windows ME, korzystam z neta i folderów kompa nr 1.

Do kompa nr 1 mam podłączony modem(przez usb). kartę sieciowa podłączam do karty sieciowej z komputera nr 2. Konfiguruje z pierwszego kompa sieć domową (wpisuje te wszystkie informacje), do kompa nr 2 wkładam płytkę z XPekim i konfiguruje sieć. Na pierwszy rzut oka mam już założoną sieć domową. Jednak gdy wchodzę do kompa 1 i wybieram 'wyświetl komputery grupy roboczej' nie widzi kompa nr 2. Gdy po nazwie drugiego kompa szukam go także go nie widzi. Co jest nie tak? Wszystkie nazwy są poprawne, podłączenie też.

Dodam jeszcze, że miałem serwer(folder) w republice. Był widoczny po wejściu w 'moje miejsca sieciowe' i jak to niego wchodziłem to widziałem wszystkie pliki. Natomiast po zmianie podłączenia modemu(przez usb a nie kabel sieciowy) nie mogę wejść do tego folderu. Wywala komunikat: f3448fe86376ff58m.jpg

Czy może to być spowodowane, tym że zmieniło sie połączenie kabla, czy może tym że zmieniłem nazwę kompa w sieci?

POMÓŻTA!

(Danielderen) #2

a grupy robocze te same ??

a przez przeglądarkę sprawdzałeś czy działa ??

możesz spróbować opcji "dodaj miejsce sieciowe "

(Vather) #3

nie wiem jak jest z win ME ale u mnie jak laczylem XP i 98 to musialem w XP zainstalowac dodatkowy protokul...NETBUI czy cos takiego(niepamietam w tej chwili) aby kompy sie widzialy w sieci...ten protokul jak i instrukcja instalacji znajduje sie na CD z win XP w TOOLsach czy jakos tak (nie pamietam)

pozdrawiam

(outca$t.) #4

Tak te same.

Też nie działa. Jeszcze mi przypomnijcie powiedzmy, że mój login to: oop, to żeby wejśc w ftp poprzez przglądarkę trzeba wpisać: ftp://republika.pl/oop?

Wciąż czekam na propozcyję jeśli chodzi o sieć domową.

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 20:00

Rzeczywiście jest cos takiego, nazywa się to: NetBEUI. Zainstalowałem to na xpeku, ale nic nie dało.

Dodam jeszcze troche szczegółów, jak dotychczas łączyłem się z netem poprzez komputer nr 1 czyli modem połączony był z kompem przez kabel sieciowy to w połączeniu sieciowym było: Karta VIA... czyli karta sieciowa, gdy przeszedłem na połączenie kablem usb to teraz to pierwsze położenie jest 'rozłączone'.

(Danielderen) #5

otwórz ie wpisz adres ftp://twojastrona.pl i klikasz enter, wyskoczy komunikat że nazwa użytkownika jest nieprawidłowa, wtedy klikasz prawym na tej stronie i wybierasz zaloguj jako i wpisujesz nzawę użytkownika i hasło

(outca$t.) #6

Dotychczas robiłem to pod Firefoxem i nie działało. Teraz zrobiłem to pod IE i wywala ten sam komunikat co w grafice. Więc przy okazji robienia tej sieci cos się pokiełbasiło.