Sieć domowa,nie wyświetlają się strony - dwa problemy

Witam wszystkich

Systemy Windows XP Prof SP3,Windows 7 Home Premium SP1

Pierwsze podejscie sieć domowa robiona zgodnie z tym opisem - uprzedzam pytanie, nazwa grupy domowej taka sama

Komputery nadal sie nie widzą. Więc doczytałem, że trzeba zrobić jeszcze kilka innych rzeczy, więc: odpowiednie usługi włączone - computer browser, home group provider, network list service, workstation, server i kilka innych. Konto gościa włączone. Na XP włączone dodatkowo opcje w “Group Policy” - logowanie lokalne i inne.

Komputer z XP:

Podczas pingowania siódemki ta odpowiada na pingi jednak w otoczeniu sieciowym nie widać nic co udostępniłem. Dopiero po wpisaniu w Start\Uruchom adresu IP siódemki wyskakuje okno z udostępnionymi zasobami, jednakże pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień do tego zasobu (hasło nie było zakładane). Nic konkretnego nie znalazłem na ten temat co by rozwiązało problem.

Komputer z Windows 7:

Podczas pingowania XP raz odpowiada raz nie. W Network/Home Group raz pojawiają się zasoby z komputera XP raz znikają Jednakże gdy je widać nie ma dostępu do tych zasobów, pojawia się komunikat: 0x80070035 network path not found. Tutaj także nie znalazłem żadnej ciekawej informacji, która by mi pomogła. W oknie Network sekcja Network Infrastructures pojawiła się ikona routera.

Normalnie używam Comodo Firewall ale go wyłączyłem i włączyłem Windows Firewall. Póżniej na czas prób żaden nie był włączony a komputery nadal tak samo.

Szukałem jeszcze w ustawieniach siódemki co by mogło być nie tak ale nic konkretnego nie znalazłem. Pół nocy nad tym siedziałem i nic. Następnego dnia włączam komputer z siódemką i nagle okazuje się, że nie chodzą przeglądarki.

I to jest drugi problem.

Żadna z przeglądarek nie wyświetla stron - błąd nie można się połączyć z serverem (na komputerze z XP strony się otwierają).

Każda strona - dobreprogramy,google itd. odpowiada na pingi. Router działa normalnie i udostępnia DHCP. Karta sieciowa działa normalnie widać wysłane i przysłane pakiety. Netstat i TcpView pokazują że ogólnie połączenie jest. Antywirus może robić aktualizacje. Wyłączony firewall a strony nadal się nie wyświetlają. Teraz to już całkiem zgłupiałem. Nigdzie nie widzę żadnej reguły, która by blokowała porzeglądarki, odpowiednie porty lub DNS. Komputer zeskanowany, w ogóle komputery łatane na bieżąco. Na XP można zalogować się do “właściwości” routera, a na siódemce nawet tego nie daje rady zrobić.

Teraz najbardziej zależy mi na uruchomieniu internetu na siódemce. Sieć domowa w drugiej kolejności. Proszę o jakieś pomysły.

Pozdrawiam Robert

Mam pytanie czy jeśli w przeglądarce wpiszesz http://212.77.100.101/ wyświetla się strona WP?

Jeśli tak zmień ustawienie serwera DNS - ogólnie zawsze polecam (jeśli jest to komputer stacjonarny [czyli taki który nie wędruje po świecie]) wprowadzenie ręcznej konfiguracji sieci.

Dzięki za podpowiedż. Jednakże po wpisaniu adresu strona nadal się nie otwiera.

A jeśli puścisz ping na 212.77.100.101, bramę i drugi komputer?

Na pozostałych komputerach po wpisaniu tego adresu WP normalnie się otwiera. Na siódemce nie.

Dzięki

Chodzi mi o wpisaniu w wierszu poleceń:

ping 212.77.100.101

ping [adres bramy]

ping [adres 2 pc]

Dzięki wielkie za pomoc i zainteresowanie. Te pingi nie chodza więc lipa. Cały czas szukam rozwiązania tego problemu ale nic nie mogę znaleść. Przeczytałem gdzieś, że można zrobić “dns /flush” żeby wyczyścić baze DNS, tylko, że po tej operacji to już nic nie chodzi. Nie ma żadnego połączenia a system pokazuje, ze czeka na identyfikacje z routera. Router widzi komputer - nadał mu IP, ale nie ma już żadnego połączenia.

Póki co nie wiem co może odbudować baze DNS - jeśli tak to można nazwać. Przeinstalowanie protokołów IP 4/6 nic nie dało.

Jeszcze szukam i nie chcę na razie robić reinstalacji całego systemu. Ale chyba trzeba będzie.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

chyba chodziło CI o

ipconfig /flushdns

ale to nie wina DNS jeśli ping po IP nie idzie.