Sieć domowa - pomoc w utworzeniu

Witajcie

Sprawa jest następująca. W domciu mam trzy komputery, 2 komputery z Vistą i jeden z XP. Jeden (mój komputer - Vista) łączy się za pomocą kabla ethernet, reszta łączy się poprzez fale radiowe (czyli bezprzewodowo :smiley: ) z routerem (Linksys WAG200). Chciałbym, aby pomiędzy tymi trzema komputerami była jakaś łączność, tzn. aby nielatać z pendrivem, gdy będzie się chciało coś wydrukować, tylko odrazu klik w swoim komputerze i po krzyku :wink: oraz wymianą plików (szczególnie między dwoma komputerami /Vista-XP/). Czytałem trochę artykułów w necie i niestety wszyscy pokazują łączność poprzez fast ethernet, a u mnie niema możliwości podciągnięcia kablem, jest tylko możliwość łącza bezprzewodowego poprzez ten router. Poradcie jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Wystarczy, że udostępnisz jakieś katalogi w otoczeniu sieciowym i przypiszesz kompy do jednej grupy sieciowej. Powinno zadziałać.

To nie ma znaczenie czy łączysz się kablami czy przez WiFi.

Może ten temat coś Ci podpowie?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

Obejrzałem prezentację p. Kowasza i mam pewne pytanko. W pewnym punkcie p. Kowasz powiedział, że trzeba ustalić hasło do komputera i tu jest problem, bo dwoje użytkowników komputera niechce nawet słyszeć o haśle. Czy jest jakaś inna możliwość?

jak ja widze udostepnianie plikow i katalogow to zawsze są jakieś problemy. Osobiście u siebie razem z bratem zrezygnowalem z tej metody na rzecz serwerow ftp. Kazdy komp w sieci ma serwer ftp i klienta ftp. Polecam tu filezille.

jak skonfigurujesz dobrze filezila server to wystarczy ze wcisniesz polacz w filezilla klient i juz masz liste plikow do pobrania. Calosc zabezpieczona haslami ale klient sam je wpisuje wiec uzytkownik nic pamietac nie musi.

Troszke roboty przy tym jest ale przynajmniej jakies nowe doswiadczenie.

Problem jest tylko przy drukowaniu plikow - wtedy uzywam skype. Odbieram i drukuje. Jest to oczywiscie obejscie problemow a nie rozwiazanie ale idzie się przyzwyczaić. Zawsze to lepsze niż pendrive2pendrive