Sieć domowa... pomoc

Sprawa wygląda następująco, w domu korzystam z sieci w której adres IP zostaje mi przydzielony dynamicznie na podstawie adresu MAC karty, kiedy podepnę komputer z inną kartą Internetu nie ma. Teraz pytanie, szwagier przyjeżdża co tydzień z laptopem i chciałby korzystać z Internetu. Jak rozwiązać to tak aby on i ja mogli jednocześnie lub bez przepinania kabla sieciowego korzystać z Internetu??

Odpadają następujące podpowiedzi: Pogadaj z adminami żeby przydzielili 2 MAC :), kup sobie switch :slight_smile:

W moim PC mam 2 wejścia RJ45, jedno jest zajęte przez mój kabel sieciowy, drugie wolne. Myślałem czy nie załatwić kabla z przeplotem i nie podpiąć laptopa do mojego komputera, tylko wtedy jak mam skonfigurować sieć na laptopie?? I czy takie coś ma w ogóle szanse działać??

dzieki

Mateusz

Możesz zrobić tak jak napisałeś pod koniec postu z tymi 2 sieciówkami. Wtedy musisz w swoim komputerze udostępnić połączenie i tyle. Minusem tej metody jest to że aby mieć internet na laptopie to komputer główny musi być włączony. Uciążliwe będzie również podłączanie laptopa kablem. Moim zdaniem najlepszym wyjściem było by kupienie routera, sklonowanie na niego adresu MAC Twojej karty sieciowej, i udostępnianie internetu do laptopa za pomocą WiFi - będzie to o wiele wygodniejsze moim zdaniem.