Sieć domowa (Problem z konfiguracją)

Witam

Otóż mam zamiar podzielić internet na 2 komputery. Ostatnio zakupiłem 3 kable sieciowe,karte sieciową(do drugiego kompa) i switch.I mam problem z odpowiednią konfiguracją, gdyż na jednym komputerze działa a na drugim nie. Próbowałem ze zmianą adresu mac karty sieciowe i problem był z tym, gdyż internet gryzło się z drugim (nie działał jednocześnie na dwóch komputerach), więc proszę was ,fachowców w tych sprawach o pomoc?

więcej info:

Internet: INEA 1mb 1/256

system operacyjny: na obu dwóch komputerach system XP SP2

na każdym komputerze jest jedna karta sieciowa

Switch

3 kable sieciowe

Wyjaśnie wam jak to idzie:

Modem–>Switch–>Komputer 1 i 2 czyli: z Modemu przez kabel enhernet przechodzi do switch’a i ze switcha na inne komputery

Liczę na fachową pomoc od was 8) :smiley:

No bo switch nie przydziela nowych adresów.

Przydaloby się routerek z NATem ;] ew. podbijaniem TTL.

Start>cmd>ping www.onet.pl

Na końcu widać TTL ile wartość ta wynosi ?

Na obu dwóch PC wynosi :TTL = 56 Przecież nie będe kupywał Routera jak już kupiłem tyle rzeczy do niego :stuck_out_tongue: To jak z tą pomocą?

nie połączysz tego w tej sposób, bo modem twojego dostawcy zapewne tylko dopuszcza jeden MAC jednocześnie, z Twoim sprzętem musisz zrobić tak:

  1. modem

z

  1. komp1 - dwie karty sieciowe, jedna podłączona do modemu a druga do kompa2 i na kompie1 wlączone udostępnianie polaczenia internetowego

z

  1. komp2, komp2 z komp1 muszą być połączone kablem tzw. crosowym lub ewentualnie możesz do komp1 podpiąć do switcha i komp2 też i wtedy on zajmie się crosem więc kable nie muszą takie być

Jak to by wyglądało z konfiguracją?

Witam

Zamiast switcha lepiej zainwestuj w router z czteroportowym swichem i portem WAN. Konfigurujesz opcje WAN na routerze i masz na wszystkich gniazdach LAN routera internet.

W przypadku udostępniania neta poprzez mechanizmy Windows jeden komp musi być uruchomiony aby internet działał na drugim.

Ja osobiście korzystam z konfiguracji z routerem firmy D-Link który dodatkowo ma punkt dostępowy sieci WiFi, a do niego podłączony gigabitowy ośmioportowy switch tej samej firmy.

Pozdr.

Zdzisław

Ja też mam sieć domową z routerem. Kupiłem najtańszy na allegro z Wi-Fi i śmiga :slight_smile: Na początku był droibny problem ale chodziło o dostawce internetu. Najlepiej byś zrobił gdybyś wymienił te karty lan na Wlan.

Alien6 , z siecią przez Wlan to jest tak, że internet będzie działał dobrze ale już jakiekolwiek korzystanie z zasobów udostępnionych w sieci lokalnej jest dla cierpliwych :smiley: , transfery są mizerne. Wiem jak to działa, mam kartę Wlan w laptopie i AP w routerze, ale i tak podłączam laptopa kablem do switcha, karta Lan jest gigabitowa, switch również no i karta Lan kompa stacjonarnego również jest gigabitowa.

Reasumując, sieć Wlan sprawdzi się tylko przy dostępie do netu, do dostępu do zasobów sieci lokalnej raczej kabel lub WiFi, ale w standardzie n.

Pozdr.

Zdzisław

Potrzebował bym jakiś dosyć tani router z wyjściem usb

Są droższe modele z printserwerem oraz z obsługą pamięci przez USB,

Napisz dokładnie do czego potrzebujesz router z USB?

Pozdr.