Sieć domowa problem z przeglądaniem stron w internecie

Cześć mam taki problem.

Mała sieć domowa (kabel dwie karty sieciowe)

a) 1 komputer WIN XP

b) 1 komputer WIN XP SP2, Udostępnia połączenie z internetem innym komputerom w sieci. Firewall PAnda 2007

I jest tak są wielkie problemy na komputerze (a) tzn przeglądarka Firefox nie może otworzyć stron (problem z serwerem wyskakuje.)

Program GG normalnie działa.

Pulpit zdalny z komputera (b) działa normalnie więc sieć lokalna działa.

Co robić??

zbudować sieć na routerze , sieć na dwóch sieciówkach to przejsciowe/tymczasowe rozwiązanie i w zasadzie jest dobre tylko to wymiany plików między kompami w sieci , internet czasem działa a z czasem dochodzi do “błądzenia/mieszania się” pakietów danych co często objawia się brakiem internetu.

No właśnie raz działa a raz nie teraz nawet nie działa. Wymiana plików między komputerami jest jak najbardziej poprawna.

Sieć mam prostą zbudowaną tak jak pokazuje demonstracja na portalu “dobreprogramy” no według tego powinno działać poprawnie.

A może przeszkadza Firewall również zainstalowany na komputerze (a)?

Kliknij w http://66.249.93.104/ Jeśli pokaże Ci się strona google, to znaczy że wszystko jest ok, tylko najprawdopodobniej masz źle ustawione serwery DNS. W celu ich ustawienia kliknij PPM na ikonce Moje miejsca sieciowe i daj właściwości, potem PPM na połączeniu sieciowym, które się tam znajduje i znowu właściwości, w pierwszej zakładce jaka Ci się pokaże zaznacz protokół TCP/IP i kliknij w przycisk właściwości i na dole masz dwa miejsca na wpisanie serwerów DNS. Możesz tam wpisać np:

194.204.159.1

a w drugim np. 217.98.63.164

Potem oczywiście wszystko pozatwierdzaj i powinno działać.

powyłanczaj na jakiś czas zapory i będziesz “widział” czy działa poprawnie , ale ja dalej będę upierał się przy “błądzeniu” pakietów , sam kiedyś miałem taką sieć i nawet bez zapór i innych zabezpieczeń raz działała a za chwile już nie.

Działa. Bardzo Dziękuje za pomoc, oraz za wypowiedzi. :lol: