Siec domowa problem z sterowaniem komputera

Witam

Posiadam:

1 laptop acer z windowsem xp

2 laptop acer z windowsem vista

3 router d link

Stworzyłem sobie sieć domową przez wi-fi, mogę normalnie udostępniać pliki i dane oraz korzystać z internetu na obu laptopach.

Moje pytanie jest takie jak wyłączyć komputer nr 2 z poziomu komputera nr 1 za pomocą konsoli cmd

Próbowałem shutdown -m \nazwa_peceta -s -t 0 lecz to nie działa pisze ze nie odnaleziono ścieżki. Proszę o pomoc

Dziwne. U mnie ta składnia polecenia jest poprawna. Może źle podajesz nazwę komputera? Wpisz jego adres IP. Uruchamiasz wiersz poleceń z uprawnieniami administratora? Sprawdź czy będzie działać w trybie graficznym. shutdown /i

Nie działa dalej ;/ na xp pisze że nie odnaleziono ścieżki a na viscie jak chce wyłączyć xp to pisze odmowa dostępu. Może trzeba jakieś konta użytkowników jeszcze zrobić z uprawnieniami .

Może lepiej powiedzcie mi od nowa od początku jak mam skonfigurować swoją małą sieć domowa na 2 laptopy (vista i xp) przez wi-fi z pełnym dostępem.

mattiluzak ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.