Sieć domowa przez router na 3 komputery-problem


(Martin88) #1

Witam.

Chciałem stworzyć sobie sieć komputerową poprzez router i tak, mam 3 komputery stacjonarny i 2 laptopy. Na stacjonarnym i laptopie jest Windows 7 natomiast na drugim laptopie jest Windows XP.

Grupy robocze są te same. Problem jest taki że z laptopa działającego na WiFi z Windows 7 widzę komputer stacjonarny (win7) natomiast nie widzę laptopa z windows XP. Ze stacjonarnego widzę laptopa z Windows XP a nie widzę laptopa z Windows 7. Z laptopa z Windows XP widzę stacjonarkę z Win7 a nie widzę laptopa z Windows 7. Stacjonarny i lap z win Xp mają NOD32 z ustawioną zaporą tak aby przepuszczała IP dwóch pozostałych komputerów. Lap z win7 ma kaspersky - zapora wyłączona.

Jakieś porady co do problemu?

 

Pozdrawiam


(roobal) #2

Grupy robocze nie muszą być takie same. Na Windows 7 nie korzystasz czasem z grupy domowej, zamiast grupy roboczej? Upewnij się, że zapora na pewno niczego nie blokuje po każdej ze stron.


(Martin88) #3

Wszystko się ustabilizowało i działa po wprowadzeniu zmiany sieci publicznej na lokalną w Kaspersky i po ponownych uruchomieniach komputerow, zatem wszystko działa :slight_smile: jest problem natomiast z działaniem drukarki sieciowej podłączonej do komputera stacjonarnego z Win7, laptop z Win7 obsługuje drukarkę sieciową tj drukarka działa natomiast w laptopie z WinXP drukarka nie działa chociaż jest na nim zainstalowana poprzez port TCP/IP. Po przesłaniu pliku do wydruku po pewnym czasie wyskakuje błąd wydruku (zero reakcji drukarki) dodam ze jeśli drukarke prubuje dodac poprzez Dodaj drukarke-drukarka sieciowa nie mozna jej zainstalowac. Natomiast poprzez ustawienie portu TCP/IP w dodaj drukarke sterownik ten sie instaluje lez drukarka nie działa. Proszę o poradę bo pewnie wina tkwi po stronie laptopa z WinXP

Dodam jeszcze ze próbowałem ominąc funkcję buforowania i wysyłałem plik bezpośrednio do drukarki oraz wyłączałem funkcję działania dwukierunkowego co też nie przyniosło żadnych rezultatów.


(roobal) #4

Sterownik do drukarki na XP zainstalowany?


(Martin88) #5

tak zainstalowany tak jak pisałem poprzez instalacje drukarki z funkcji Dodaj drukarke poprzez port TCP/IP natomiast z funkcji zainstaluj drukarke sieciowa i po wskazaniu sterownika nie instaluje drukarki tylko wywala błąd.