Sieć domowa tylko jeden komputer nie loguje do zasobów

Witam mam problem ponieważ na Windows XP Pro udostępniłem sobie zasoby tzn partycję D: wszystkie komputery, smartphone i laptop logują się bez problemu do tego komputera i mają dostęp do partycji problem jest tylko z jednym komputerem który nie może się zalogować i nie wiem dlaczego.

Wyjaśnię:

-każdy komputer(są w sumie 3 wraz z laptopem) mają W7HP x64

-wszędzie wyłączony jest Firewall

-Tylko jeden ma focha (nawet po przeinstalowaniu systemu sterowników na aktualne i aktualizacji)

Dołączam zdjęcia z konfiguracji udostępnienia w systemie Windows XP Pro.

6bf56ed7ed06.png

03cc79e22ef3.png

3c0d1391e558.png

cd8c7f8b58ec.png

Dodam na koniec że na komputer z fochem utworzyłem konto użytkownika user i hasło takie jakie jest przypisane na komputerze udostępniającym dla takiego użytkownika i dalej nie chce się przebić :confused: - Jeżeli ktoś będzie na tyle chętny mi pomóc to dam dostęp przez TeamViewer do komputerów aby to skonfigurować ale najpierw prosiłbym o pomoc na forum.

Z góry Bardzo Dziękuję.

Zacznij od podania antywirusów jakie tam są zainstalowane. Czy ten komputer z “fochem” widzi dysk ale nie chce się połączyć czy wcale nie widzi tego dysku ani komputera. Potem sprawdź czy jest faktycznie podłączony do tej samej sieci (najczęściej to samo Wi-Fi albo po lan) co reszta komputerów. Zaloguj się do routera i sprawdź czy ten komputer nie jest w jakiś sposób od izolowany np: Wi-Fi odizolowane od Ethernet.

Czy ten komputer z fochem to laptop czy stacjonarka ?

PS. Nie musisz mieć wyłączonych firewalli

antywirus jest na serwerze że tak go nazwę ale inne komputery nie mają problemu z połączeniem się do udostępnionych danych wszystkie komputery laptop i smart jest w jeden sieci 192.168.x.x jeden grupie roboczej wszystko jest wg. mnie dobrze.Komputer z fochem to PC - nie widzi on udostępnionych danych jedynie tylko stacje robocze w miejscu siociowym.

Spróbuj jeszcze wejść po IP, np. \192.168.1.2.

możesz mi wierzyć sprawdziłem to odrazu wyskakuje podanie nazwy użytkownika oraz hasła i co dziwne nawet gdy udział ma udostępnione prawa dla wszystkich(inne komputery w tedy przeglądają zasób bez podawania hasła i nazwy użytkownika) - uruchamiałem komputery po każdej ważniejszej zmianie w konfiguracji.

Prośba podajcie jakiś program który konfiguruje wszystko od A do Z na serwerze :slight_smile:

Dodane 08.02.2012 (Śr) 19:02

Dodatkowe info gdy wlacze konto gościa na serwerze i na komputerze z fochem idzie przeglądnąć dane ale chcę żeby ten komputer logował się przy użyciu tych samych danych co reszta komputerów w tej sieci