Sieć działa, AoM - nie

Witam!

Rzecz dotyczy minisieci, którą stworzyłem u kuzynów. Komputer pierwszy łączy się z internetem przez bezpośrednie połączenie z modemem (UPC Chello), zaś drugi przez skrosowany kabel łączy się z pierwszym. Drugi został “postawiony” praktycznie tylko do gry w Age of Mythology i odwiedzania naszej-klasy :lol: Komputery się pingują, widzą, mogę przesyłać pliki, na drugim działa również internet (z niego właśnie piszę). Nie ma problemów z grą wewnątrz sieci - wszystko hula aż miło. Kiedy jednak próbuję połączyć się z zewnętrznym serwerem, drugi komputer jakby łączy się, ale po chwili pojawia się odliczanie od 120 sekund w dół a potem następuje wywalenie do głównego menu. Nie wiem czy to problem konfiguracji połączenia czy może gry, zdaję się więc na waszą wiedzę :slight_smile:

Konfiguracja na komputerze pierwszym:

Adres: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Konfiguracja na komputerze drugim:

Adres: 192.168.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 192.168.0.1 (próbowałem też OpenDNS i Google DNS - sieć działa, gra nie)

http://support.microsoft.com/kb/331406 - na stronie Microsoftu znalazłem coś takiego:

Domyślam się, że to jest problemem :roll: Czy jest jakiś sposób by to ominąć, tudzież w taki sposób skonfigurować sieć, aby móc sobie spokojnie pograć?

Jakby tego było mało, to znajomi używający Visty nie mogą podłączyć się do serwera na XP i vice versa. Kaplica normalnie… Nigdy nie możemy zagrać w większym gronie.

Pozdrawiam,

Paweł

A czy kolega może chociarz napisac na jakim systemie postawił te serwery ?

Przede wszystkim to wpisz sobie DNS na wszystkich maszynach.

Oczywiście jak na razie gramy tylko my “XP-kowcy” :wink:

Chodzi o DNS-y we właściwościach połączenia pomiędzy komputerami? I jakie DNS-y powinienem wpisać?

Pytam, bo dopiero jutro odwiedzę wspomnianych kuzynów i wtedy będę mógł się pobawić, także póki co metoda prób i błędów odpada.

DNS tepsy lub adres bramy.

Skorzystaj z udostępnienia połączenia. Na 1 kompie, który ma być bramką, ustaw kartę sieciową od kompa 2, tak aby uzyskiwała automatycznie ip. Na kompie drugim ustaw 192.168.0.1.

Tyle poleci.

Dodane 22.01.2010 (Pt) 23:44

Oczywiście na karcie, która pozwala Ci się połączyć z komputerem (karta nr 1) ustaw udostępnianie połączenia. Dzięki temu karta nr 2 prześle dane z kompa 1 do kompa 2 :wink: