Sieć działa na tylko na dwóch komputerach

(sasky7) #1

Witam!

W dwóch laptopach z trzech które posiadam w domu, żeby połączyć się z siecią, wystarczy że wybiorę swoją sieć wifi i wpisze hasło i wszystko działa. Natomiast inne laptopy, telefony itd. żeby działał internet, muszę dodatkowo wpisać w konfiguracji karty sieciowej adres DNS, ale wtedy nie wchodzą strony szyfrowane, nie łączą programy typu gg, skype czy steam.

Router mam stary od netii - asmax 1001g jeśli dobrze pamiętam i nie mam w nim ustawionych żadnych blokad i wyjątków, czyli teoretycznie router nic nie blokuje. Próbowałem zmienić w trzecim laptopie (w tym którym net działa częściowo) parametr MTU, przeinstalowałem sterowniki od sieciówki, odblokowywałem porty w zaporze i dalej nic. Firewalla i antywirus póki co nie jest zainstalowany, więc też to nie jest przyczyna. Windows 7.

Co może być przyczyną takiego stanu? Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :wink:

(Kjorktrl) #2

Wychodzi na to, że na tym co ci częściowo działa, działa jedynie port 80. Może na któryś masz wpisany jakiś serwer PROXY?

(sasky7) #3

Proxy nie powinno być ustawione, bo w tym laptopie tak jest odkąd go kupiłem, chyba że jakieś oprogramowanie zainstalowane przez producenta włączyło by to.

(roobal) #4

Dlaczego musisz ręcznie podawać adresy serwerów DNS? Rozumiem, że cała konfiguracja protokołu TCP/IP jest pobierana z serwera DHCP? Na jednym z komputerów, które mają częściowy dostęp do internetu, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

ping localhost

netsh wlan show drivers

netsh wlan show networks

netsh firewall show state

netsh firewall show config

nslookup dobreprogramy.pl

tracert dobreprogramy.pl

netsh wlan show all

Proszę podać wyniki wszystkich poleceń.