Sieć ekranów (terminali) ze zdalnym zarządzaniem

Witam, mam do zrealizowania projekt “sieci” w której ekrany będą wyświetlać dokumentacje techniczną na stanowiskach produkcyjnych. Szukam czegoś w rodzaju ekranu z Ethernetem na który zdalnie można by wysyłać pliki (obrazki dokumentacji).

Myślałem też o ramkach cyfrowych, jednak ekran ma mieć przekątną minimum 15", a ramki z takimi przekątnymi są dosyć drogie. Mój inny pomysł to BOXy z androidem (i z lanem) + zwykły monitor 15", jednak mam wątpliwości czy obsługa tego nie będzie za skomplikowana.

Korzystanie z tego systemu ma wyglądać następująco:

Osoba która jest na głównym serwerze (komputerze) wysyła obrazek (dokumentacje) na odpowiednie urządzenie w sieci (czyli np. w eksploratorze wybiera udostępniony w sieci folder, i kopiuje tam plik) następnie automatycznie na wybranym stanowisku pokazuje się wcześniej wspomniana dokumentacja.

Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki i pomysły jak zrealizować taką “sieć” ekranów. (Myślę że problem opisałem zrozumiale)

Witam.

Jednym z pomysłów może być zastosowanie terminali (np. takich:http://allegro.pl/terminal-hp-5530-via-800mhz-128mb-64-44-pin-t5530-i2225128973.html). Z terminalami można by się łączyć i udostępniać obraz za pomocą serwera i np. programu TightVNC.

Pozdr.

Na stanowiskach pracy można postawić terminale, łączyć zdalnie z serwerem, jeśli na serwerze będzie jakiś Windows Server, np. przez RDP, logowanie mogłoby się odbywać przy pomocy Active Directory. Jeśli wszystko byłoby oparte na Linuksie, to do zdalnego połączenia można wykorzytać VNC lub SSH z przekierowanie Xservera, a pliki udostępniać przy wykorzystaniu, np. NFS.

Pozdrawiam!