Siec interentowa neostrada+2 komputer odleglosc około 500m

(Defqon1) #1

chciałbym żeby ktoś mi doradził jaki sprzęt by był najlepszy do takiej sieci,mam kolegę który mieszka ode mnie około 500m i on ma neostrade 1mb/s albo 2mb/s i chcemy podzielić internet na dwa komputery tylko chodzi o to ze ja nie mogę ciągnąć kabla bo nie mam jak tylko jedynie radiowo mogę sie połączyć i właśnie mam do was pytanie jaki jest potrzeby sprzęt u mnie i u niego żeby to wszystko dobrze hulało??

(Poniaatowski) #2

500m ? chłopie zapomnij, zasięg będzie nijaki, a wtedy jeśli ktoś ma jeszcze router tez może się do Was połączyć... Lepiej załóż sobie internet( upc, MM, neostrada, netia etc.)

(Defqon1) #3

żebym mógł to bym założył neostrade ale z tym jest problem bo ja musze dostawic dwa słupy żeby mieć linie,już miałem radiowe internety ale to dopiero jest kaszana,więc chyba nic nie moge do siebie podłączyć.

(Poniaatowski) #4

To albo bezprzewodowy... Nie jest najgorszy... Zależy jakiego miałeś usługodawce...

(Robin-Otzi) #5

zakup 500m dobrej jakości kabla wraz z repeterem to majątek!

poszukaj informacji o silnych antenach kierunkowych do sieci bezprzewodowej WI-FI

może się uda...

(Marek Ciarkowski) #6

skoro miałeś już internet radiowy to możesz użyć tej anteny co masz na dachu :slight_smile:

(Marcinm93) #7

Przecież są hasła, szyfrowanie, nazwa sieci, której router może nie rozsyłać...

Podłączyć się będzie naprawdę truudno...