Sieć LAN + 2 PC + Internet = jeden duży problem

Witam Wszystkich!

Stworzyłem sieć LAN (dwa PC są połączone przez przewód sieciowy).

Jeden PC ma internet (Neostrada 1024) i nie wiem jak zrobić by drugi PC miał też internet?

Konfigurowałem sieć by PC który ma bezpośrednie podłączenie do internetu udostępniał też go w sieci.

IP sieć ma ręcznie przedzielone

PC z internetem ma 192.168.0.15

drugi PC ma 192.168.0.20

Teraz jestem w kropce bo nie wiem co dalej… wcześniej probowałem coś z bramką domyślną ale i tak nie wiem czy dobrze robiłem…:confused:

Prosił bym Was o pomoc bo ja już sam nie wiem jak to zrobić… a może jest jakichś program do tego ??

na pc z netem na karcie sieciowej daj ip 192.168.0.1 , a na 2 pc daj 192.168.0.2 . Potem wejdz w właściowości połączenia z internetem i ostatnia zakładka i tam zaznacz możliwośc łączenia z internetem przez ten komputer( czy jakoś tak niepamiętam)

no i co najważniejsze w używanym protokole TCP/IP ustaw takie same DSN

na obydwu kompach…

No ale to nie ma różnicy… tak mi sie wydaje ale zrobiłem tak jak ty mówiłeś:)

… i własnie tego DNSa mi brakowało.

Jeszcze musiałem bramke domyślną ustawić (wpisałem IP z pierwszego PC itd…:slight_smile: )

Ale wszystko działa bez przeszkód :slight_smile:

Dziękuje Wam za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

dobrze Ci sie wydaje, ale lepiej jest i przyjeło sie tak w procesie tworzenia sieci, że uzywa sie Kolejnych numerów IP, a nie przypadkowych.

ustawia sie automatycznie po wpisaniu IP :smiley:

bo MUSI :smiley: :smiley: :smiley:

brama nigdy nie ustawia się automatycznie, automatycznie ustawia się tylko maska w zależności od klasy adresu aby komputer prawidłowo adresować w danej podsieci. Brama jest konkretnym adresem w sieci.

prawda prawda:D sama prawda:D tak to jest jak sie robi 10 rzeczy na raz -> cos innego mysle cos innego pisze :smiley: :smiley: :x :x

każdy się może pomylić i mnie się to zdarza ale po to jest forum abyśmy się nawzajem “sprawdzali”, a napisałem to tylko po to aby nikt się nie zasugerował i nie usiłował w ten sposób konfigurować komputerów :wink: