Siec LAN a wymiana plikow

Witam,

Mam nastepujacy problem… Posiadam komputer stacjonarny z Windows 7 i internetem przez wifi livebox oraz netbook rowniez z Windows 7 i rowniez z internetem przez wifi livebox. Komputery polaczylem kablem sieciowym “skrosowanym” i polaczenie okreslone jest jako “siec niezidentyfikowana” (nie wiem czy to normalne, dlatego o tym pisze). Wczesniej zmienilem nazwy grup roboczych na obu komputerach na “LAN” oraz we wlasciwosciach kart sieciowych obu komputerow ustawilem automatyczne IP i DNS. I teraz moj problem, po zamieszczeniu plikow w folderze publiczym na jednym komputerze nie widze tych plikow na drugim. Czegos jeszcze nie zrobilem? jestem troche zielony w sieciach i prosilbym o jakas porade, ktora pewnie jest oczywista :slight_smile: Cos pominalem, cos trzeba jeszzcze ustawic w udostepnianiu?

PS W ustawieniach udostepniania folderu publicznego wylaczone jest chronienie haslem a poza tym wszystko jest wlaczone…

Prosze o pomoc :shock:

Połączyłeś komputery kablem krosowanym i dałeś automatyczny IP? Tak to nie będzie działać :stuck_out_tongue: Ustaw na obu komputerach statyczny adres IP. Np. na komputerze pierwszym 192.168.1.1 a na drugim 192.168.1.2 Dodatkowo trzeba ustawić maskę podsieci. 255.255.255.0 (na obu ta sama).

Jak na obu ustawie IP i maske jak napisales, to nie ma internetu, jak jest na jednym ustawione jak wyzej a na drugim automatycznie to jest. Pewnie cos z neostrada, tylko jak to rozwiazac?

Opisz mi co chcesz zrobić. Bo tak to jest zamotane, że nie wiem ocb. Adresy ustawiasz oczywiście w połączeniu ethernetowym, nie wi-fi.

Chce po prostu zrobic siec w domu miedzy dwoma komputerami, zeby przerzucic duze pliki z netbooka, ktory nie ma czytnika plyt. No i w tym celu kupilem skrosowany kabel i podlaczylem jak Biblia naucza. Tylko chyba w tym gdzies zrobilem blad bo jak wrzuce plik do folderu publicznego to go nie widzi na stacjonarym i odwrotnie. A reszta ustawiona jak opisane wyzej. Kabel ok, bo widzi polaczenie. IP ustawiam we wlasciwosciach karty sieciowej na obu komputerach i wtedy nie dziala internet w przegladarce… Nie wiem co wiecej moge na ten temat napisac :-o

Nie wiem jak to jest w win 7 ale w XP nie da się używać dwóch połączeń sieciowych naraz (jedno krosem miedzy kompami; drugie z netem) chyba że ustawisz mostkowanie połączenia.

Po prostu trzeba traktować komputer bezpośrednio podłączony do TP jak zwykły router. I wtedy komp za modemem ma publiczne zmienne IP od strony sieci rozległej (winmodem) i np prywatną pule na karcie sieciowej (192.168.1.0/24). Zakładam że wewnątrz sieci LAN, czyli tak naprawdę między komputerami wszystko ustawione jest statycznie czyli -> właściwości TCP/IP … (na obu kompach) i dodatkowo dla lapka IP kompa podłączonego pod Neo jest adresem bramy domyślnej żeby umiał wypuścić pakiety w świat.

To chyba tyle. Proponuje poszukać gotowych foto poradników.

Pozdrawiam

Czyli mam rozumiec ze nie da sie zrobic sieci publicznej z zachowaniem livebox przez wifi? A jak sie da to mozna to jakos wytlumaczyc, od poczatku mniej wiecej, moze znajde wtedy moj blad. Zadanie jest takie, polaczenie dwoch komputerow (z internetem przez wifi od tp) za pomoca kabla skrosowanego.

PaelWk , popraw błędy w postach i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=50&t=394978

"zrobic sieci publicznej " - chcesz publicznie eksponowac swoją sieć ?

jak masz LB to zrób poprostu siec opartą o niego. netbook po wi-fi a komputer po ethernecie i to wszystko…

chyba ze ja czegoś nie doczytałem/niezrozumiałem

pozdrawiam

ewentualnie spróbuj hamachi