Sieć LAN na Livebox'ie

Witam. Z góry przepraszam, jeśli ten temat gdzieś już jest, ale na 2 pierwszych stronach takowego nie znalazłem.

A mianowicie:

Mam 2 komputery w domu, oba podłączone do liveboxa (jeden przez Wi-FI,a drugi prze Ethernet) Chciałbym zrobić sieć LAN(żeby brat ,mógł korzystać z mojego serwera - postawiłem XAMPPa. Wiecie, wymiana plików, podgląd strony dostęp do MySql itd.) No i nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać.

Podajesz bratu adres IP swojego komputera. Jeżeli chce mieć dostęp do plików na HDD, adres IP wpisuje w oknie Uruchom, albo szuka kompa w Moich miejscach sieciowych. Jeżeli chce mieć dostęp do serwera www, phpmyadmin to adres IP wpisuje w przeglądarce.

Nie działa. Tylko www zadziałało.

W uruchom było wpisane tak //ip czyli np. //192.168.0.0 ?

Nie. Mój błąd. Dzięki :slight_smile: Ale dalej pozostaje sprawa np. gry przez sieć…

oczywiście musicie być w tej samej grupie domowej żeby się znaleźć w otoczeniu sieciowym

No właśnie. Nie wiem za bardzo jak to zrobić :frowning:

Aby bawić się z grupami roboczymi:

Windows XP

Prawym przyciskiem myszy na mój komputer, właściwości, zakładka Nazwa komputera, przycisk zmień i w nowym oknie w polu Grupa robocza wpisujesz np. DOM. Uruchamiasz ponownie komputer i robisz to samo na drugim kompie.

Windows 7

Prawym przyciskiem na Komputer i wybierasz właściwości, w dziale Nazwa komputera i coś tam wybierasz zmień ustawienia, w nowym oknie klikasz na zmień i wpisujesz grupę roboczą. To samo wykonujesz na drugim kompie.

Co do gier przez sieć - skoro komputery się komunikują (masz dostęp do serwera WWW), powinno działać bez żadnej konfiguracji.

No właśnie. Ale nie działa w ogóle. Może to przez Windows 7 ? Jakieś pomysły ?

Chodzi o gry przez Internet, czy w sieci lokalnej? Co nie działa?