Sieć LAN poprzez livebox'a?

(Baggo4) #1

Witam, mam mały problem. Posiadam laptopa Hp i komputer stacjonarny oraz lviebox. W laptopie wbudowany jest już WIFI czy jak to tam i moge sie łączyć przez neta. W kompie stac. też mam wifi adapter i też moge się laczyć do neta. Wiec moje pytanie to... czy da sie aby laptop połączył się z moim kompie stac. poprzez WIFI tak aby powstała sieć LAN?? Jak tak to w jaki sposób to zrobić??

(adam749) #2

Livebox ma wi-fi więc podłącz pod niego.

(Baggo4) #3

No wiem że livebox ma wifi. Ja kompem stacjonarnym jestem podłączony do liveboxa i laptopem też jestem podłączony do livebox'a. Ale czy da sie tak żebym ja ze stacjonarnego tworzyl siec lan z laptopem?? Nie chce łączyć kablem tylko bezprośrednio przez wifi albo liveboxa....

(adam749) #4

Ja u brata zrobiłem sieć. Ma stacjonarnego podłączonego kablem ethernet, a 2 kompa przez wifi i dałem w panel sterowania > Połączenia sieciowe i internetowe > Połączenia sieciowe > konfiguruj sieć w domu lub małej firmie i chyba dałem tą 1 opcje (niepamiętam dokładnie) i jest sieć.

Oczywiście robiłem to na Liveboxie.

(Baggo4) #5

To może powiesz mi po kolei jak zrobić te sieć LAN laptop z kompem stacjonarnym ?? Przez WIFI??

(adam749) #6

No napisałem wcześniej jak to zrobić.

Czy mam napisać jak to podłączyć??

(Baggo4) #7

Npisz bo ja coś zrobiłem i neta se schrzanilem i musiałem wszystko re-instalować...

(adam749) #8

podłączasz kompa kablem ethernet pod LB i instalujesz stery i robisz neta.

Potem do lapka wkłada płytkieneo i dajesz dodaj 2 komputer, przez wifi (lub coś podobnego, bo z pamięci pisze) i już.

(Baggo4) #9

Czyli mam odłączyć moje WIFI z kompa stac. i podłączyć go przez kabel ethernet. A WIFI podłączyc do laptopa i włozyc płytke ze sterami i dodaj 2 komputer??

(adam749) #10

Wg mnie tak by było lepiej bo lapek nie byłby "uziemiony" kablem. Ale możesz zostawić tak jak jest w tym gdzie nie ma neta dodać go.

(Baggo4) #11

A co z tym moim WIFI co mam w komputerze stac.

(adam749) #12

wyłącz go

(Baggo4) #13

Aha czyli tak wifi w stac. wyciągnać i schowac...odinstalować stery od wifi...podłączyć ethernet czy jakoś tak i zainstalować do niego stery... potem włożyć płytke ze sterami od neostrady do laptopa i dodać "2komputer" dobrze zrozumiałem??

(adam749) #14

tak

(Baggo4) #15

Oki thx działa