Sieć LAN - problem z połączeniem

Chciałam połączyć dwa laptopy w sieć LAN. Kupiłam kabel, podłączyłam i niby wszystko w porządku - komputery się “widzą” ale próbując otworzyć folder tego drugiego komputera pojawia się komunikat, że “KOMPUTER X jest niedostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Lokalizacja sieciowa jest nieosiągalna.” DLACZEGO???

Podłączyłam się wg instrukcji:

  1. Wchodzimy w „Panel sterowania”.

  2. Wybieramy ikonę z podpisem „Połączenia sieciowe”.

  3. Wybieramy interesujące nas połączenie klikając na nie prawym przyciskiem myszy.

  4. Klikamy we „Właściwości”.

  5. Otworzyło nam się nowe okno, wchodzimy (o ile nie została automatycznie włączona) w zakładkę „Ogólne”.

  6. Odszukujemy pole „To urządzenie wykorzystuje następujące składniki”.

  7. Operując suwakiem szukamy – „Protokół internetowy (TCP/IP)” i klikamy na nim dwa razy lewym przyciskiem myszy.

  8. Tu również wybieramy zakładkę „Ogólne”.

  9. Kropką zaznaczamy pole „Użyj następującego adresu IP”

  10. W pole „Adres IP” wpisujemy: 192.168.0.1 – na pierwszym komputerze i 192.168.0.2 na drugim.

  11. W pole „Maska podsieci” wpisujemy: 255.255.255.0 na obu komputerach.

  12. Dajemy „OK.” w obu oknach.

Moze ktos wie o co chodzi?

Kilka porad, może coś pomoże

Sprawdź czy masz włączone konta Gość.

Spróbuj pododawać adresy komputerów do list serwerów WINS.

Połączenia sieciowe -> Połączenie sieci bezprzewodowej -> Właściwości -> Protokół internetowy (TCP/IP) -> Właściwości -> Zaawansowane -> WINS -> Dodaj

i pododawaj adresy komputerów które się łączą.

Wyłącz firewalla na czas połączenia obu komputerów.

Przejdź do

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych -> Przypisywanie praw użytkownika -> Odmowa dostępu do tego komputera z sieci

podwójne kliknięcie i wykasuj stąd wszystkie wpisy.