Sieć Lan przez router?

Witam serdeczenie.

Posiadam komputer PC, laptopa oraz router ZTE W300. Obydwa są podłączone pod internet i na obydwu internet działa. Jednak nie mogę za nic uzyskać dostępu do dysków ani nie mogę połączyć się w grze przez sieć lokanlą.

Jeśli łączysz je przez WiFi, sprawdź czy na AP nie masz włączonej izolacji hostów.

Wybacz, zapomniałem napisać (bo w sumie przez to że nigdy nie korzystam z WiFi wydało mi się to oczywiste) że obydwa podłączone są przy pomocy kabla takiego jak od sieci LAN (nie wiem niestety czy crossowany czy nie). Ja podejrzewam że czegoś nie robię. Bo udało mi się je połączyć bezpośrednio ze sobą ale wtedy bez internetu. A z kolei podłączone pod router nie widzą się (tzn komputery się widziały ale mimo udostępnionych dysków nie miałem nawet gdzie wejść w te dyski.)

W takim razie sprawdź ustawienia zapory na routerze i zobacz czy nie blokuje portów dla SMB/CIFS. Jeśli masz włączony SPI Firewall, to sprawdź czy po jego wyłączeniu również jest tak samo.

Mam oprogramowanie od TP.

Po wyłączeniu zapory nadal nie widzisz dysków?

Tu problem może leżeć już po stronie systemu. Napisz dokładnie jak to wygląda. Jeśli chodzi o kabel, to prosty ma na obu końcówkach kolory kabelków w tej samej kolejności. Jak przyłożysz końcówki do siebie, to powinny być w tej samej kolejności.

Obecnie sytuacja wygląda następująco:

Grupa robocza czy grupa domowa? O różnicach poczytasz sobie na stronach Microsoftu.

Na obydwu komputerach jest ustawiona grupa robocza: WORKGROUP.